Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tantárgyai vannak egy...

Milyen tantárgyai vannak egy mai általános és középiskolai diáknak, és azokból mennyi van egy héten?

Figyelt kérdés
Azzal a furcsa paradoxonnal szembesülök a társadalom szájából, hogy a közoktatás egyre züllik lefelé, ugyanakkor pedig a diákok túl vannak terhelve. Szeretnék némi körképet kapni, hogy mégis, milyen órarenddel terhelik a mai diákokat, így örülnék a tapasztalatok megosztásának. Kérem, hogy aki leírja a saját vagy ismerősének tantárgylistáját, az azt is írja mellé, hogy hanyadik osztályos órarendről van szó, illetve van-e valamiféle szakosodása az adott iskolának.

2020. márc. 4. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Bár én is régen ültem iskolapadban, az információidat helyesnek vélem. Szerintem az van a háttérben, hogy a humán tárgyak számát mégjobban megnövelték. Semmi idő nem jut így már a természettudományokra, ami a gondolkodásalapú ismeretanyagszerzést támogatná. Az érdektelen plusz humán tárgyak bevezetése pedig csak a magolásra és a rövidtávú gondolkodásra ösztönzik a mai nebulókat. Persze hogy züllik lefelé minden, ha gondolkodni sem tanulnak megy... Meg van ez a heti nem tudom hány plusz órás tornaóra, bizonyára ez is hozzájárul a túlterheltséghez.
2020. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

12-dik osztály , kereskedelem szakos

Hetente 4 matek ,5 német ,1 marketing 2 gazdaságtan , 1 gazdaságtangyakorlat , 1 áhitat, 2 hittan, 3 tesi, 3 történelem , 3 irodalom , 2 etika , 1 nyelvtan.1 szakmai német. 1 osztályfőnöki , 2 eladástan.

Ez így kb 32 óra hetente .

(Lehet hogy a reformátusok tartják fent de szerintem felesleges az a 2 hittan és az egy áhitat, +a 2 etika is felesleges?

2020. márc. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok suli honlapján fent vannak az órarendek is, érdemes szétnézni.
2020. márc. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, köszönöm a leírást! Ezen a hittan+etikán én is meglepődtem, azt hittem, hogy a kettő közül választani lehet, na de hogy mind a kettő egyszerre, és ennyi óraszámban?! Megdöbbentő. :(
2020. márc. 5. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Órarendem 2013 és 2017 között, emelt németes osztály egy erős gimiben:

9.o magyar 4, matek 3, töri 2, német 5, angol 4, föci 2, kémia 2, fizika 2, infó 2, rajz 1, ének 1, média 1, tesi 5, ofő 1

10.o magyar 4, matek 4, töri 2, német 5, angol 4, föci 2, kémia 2, fizika 2, biosz 2, rajz 1, ének 1, tesi 5, ofő 1

11.o magyar 4, matek 4, töri 5 (fakt), német 5, angol 3, fizika 2, biosz 2, társadalomismeret 2 (fakt), tesi 5, művészetek 2, etika 1, ofő 1

12.o magyar 4, matek 4, töri 6 (fakt), német 5, angol 3, biosz 2, társadalomismeret 3 (fakt), tesi 5, művészetek 2, ofő 1

Remélem jól írtam össze, heti 35 óra volt minden évben.

Saját vélemény: 9 és 10.o nem volt olyan rossz, szerintem kell, hogy legyen sokféle tárgy, legalább megtudjuk mi érdekel. Viszont a két utolsó év borzasztó volt. Először is a faktok. Meg kellett lennie a 35 órának egy héten, vagyis nem volt ám olyan, hogy nem akarsz továbbtanulni és nem veszel fel faktot, kettő kötelező volt. Több osztálytársamnak volt olyan, hogy szenvedett a fakton, mert muszáj volt választani, pedig elvileg a fakultációnak az lenne az értelme, hogy azt tanuld ami érdekel! A másik problémám a művészeti tárgyak. Tök fölösleg, tanulja az akit érdekel. Elvileg relaxációs célt szolgál, de mi pl, zenetörténeti tz-ét írtunk az érettségi előtti héten. Na, az minden volt csak nem relaxáló! Ja, és a 11-kes etikának sem volt semmi értelme. Simán elég lenne 11 és 12-ben csak az érettségi tárgyak. Meg mondjuk 3 tesi, hogy mozogjanak is a diákok valamit.

2020. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
11.-ben meg 12.-ben a fakultáció nem kötelező, úgy nézd: a neve is az, hogy szabadon választott. Persze van nyomás a szülők meg az iskola részéről is, hogy a gyerek járjon be arra is - na de akkor ennyi erővel az összes különórát is beszámíthatnánk. Márpedig azok mind nem kötelezőek.
2020. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Különben egy csomó iskola honlapján megtalálod minden egyes osztályának az órarendjét, ha tényleg sok adatot akarsz.
2020. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy közepesen gyenge gimnáziumba jártam (Lónyay...), a lényeg az volt, hogy viszonylag könnyen és felesleges szenvedés nélkül éljem a gimis éveimet.


Mérnöki karra járok, a volt szakgimisekkel/technikusokkal szemben ígyis nagy hátránnyal indulok, akik meg nevesebb iskolába jártak, azok pár dolgot már előre tanultak matekból, esetleg fizikából, de ezzel sem volt különös probléma, ugyanis nagyon jól leadták a matekot az egyetemen.


A szakmai tárgyakból meg az erős gimiből érkezett hallgatók sem tudtak semmit az elején.


Átlag 34-35 órám volt minden évben.

2020. márc. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

11.-es vagyok szakgimnáziumban. Heti 37 órám van, + aki felvett faktot annak több. De 9.-ben se volt kevesebb óránk, illetve a mindennapos testnevelést sem számoltam bele, így akár plusz 6 órával is meg lehetne dobni az órarendet.

4 matek, 5 angol, 3 tesi, 2 kémia, 3 irodalom, 1 nyelvtan, 3 töri, 2 célnyelvi civilizáció, 2 fizika, 11 szakmai (ezek a legtöményebb tantárgyak, ezek egyetemi tananyagok), 1 osztályfőnöki

Mivel csak angol van az órarendben, külön illene tanulnunk egy másik nyelvet is a 37(+6) órán túl :D

2020. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!