Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös József Gimnázium vagy...

Eötvös József Gimnázium vagy Újbudai József Attila Gimnázium?

Figyelt kérdés
Aki a két iskola közül valamelyikbe jár, melyiket ajánlaná? Elsősorban a nyelvek fontosak számomra (angol és német), melyik iskolában milyenek az angol és német tanárok szakmailag és emberileg? Milyen könyvekből tanultok? Köszönök előre is minden választ! :)

2020. márc. 10. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ez egy troll kérdés!

Ha nem, inkább menj a József Attilába.

De ha csak hergelni akarod az embereket, és be tudsz jutni az Eötvösbe, akkor hajrá!

2020. márc. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Eötvös az egyik legnehezebb gimnázium Pesten, igazi elitképző. Csak akkor válaszd, ha általánosan tehetséges vagy nagyjából mindenből és kész vagy rengeteget tanulni. Különben nem éri meg, mert annyira lehúzzák a vitt pontjaidat hármas-négyesekkel, hogy az egyetemi felvételnél hátrányba kerülsz a gyengébb gimnáziumokból érkezőkkel szemben. Egy ismerősöm ezért ment át más gimnáziumba az utolsó két évre. A József Attila Gimnáziumban lazább a helyzet, s ha magánszorgalomból ráfekszel az egyetemi felvételihez fontos két érettségi tárgyra, végül jobban jársz.
2020. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem trollkodás, tényleg, sőt az Eötvösben jobb helyen vagyok a listán.


Elsősorban az érdekel, hogy melyikben milyenek a nyelvtanárok, hogyan állnak hozzánk, de nem tudok erről sem semmit, ezért tettem fel a kérdést.

2020. márc. 16. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Eötvös minden szempontból kivételesen jó!

A József Attilát inkább átlagosnak mondanám.

2020. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Abból adódóan, hogy ennyire elit iskola és kivételesen jó, a a tanárok nem nézik le azt, ha valakinek egy anyagrész kicsit gyengébben megy vagy becsúszik egy rosszabb jegy? Emberileg milyenek a tanárok ott?
2020. márc. 16. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan egy másik elitgimnáziumba jártam, de egyáltalán nem volt jellemző, hogy a tanárok bárkit is lenéztek volna pusztán azért, mert nem volt annyira tehetséges valamiből. Kimondottan megértőek voltak a gyengébbekkel, semmi megszégyenítés, cikizés nem volt. Az elitgimnáziumokban többségükben kimagasló tanárok tanítanak, akik általában kulturáltak, tapintatosak, rendesek. Szerintem nem kell durva megjegyzésektől félned, korrektségre számíthatsz az Eötvösben is. De nyilván arra is számíthatsz, hogy simán bevarrják majd azt a jegyet, amit a magas mércéhez mérten érdemelsz: ha kettes, akkor kettes, ebben nem lesz kegyelem, nem fognak "bátorításul" jobb jegyeket adni, mint általános iskolákban szokás. Szóval lélekben igazából arra kell felkészülnöd, hogy nem biztos, hogy a kemény tanulás garantálja majd a jó tanulmányi eredményeket.
2020. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, de nem tudom megállni, hogy ne cáfoljam az egyik válaszolót. Eötvösös vagyok, és egyáltalán nem vagyok "mindenből tehetséges", kémiából és fizikából éppenhogy megvagyok egy ilyen "elmegy" szinten, és senki nem néz le, legfőképp a tanárok nem. Én például utáltam a matekot, nem is ment, és amióta ide járok mindent értek és imádom az órákat, mert egy nagyon türelmes és kedves tanárom van. És nem, nem kell mindig, mindenhol folyamatosan, megállás nélkül tanulni. Természetesen az igaz, hogy igazán jó az oktatás, és vannak elvárások, de nem kell megszakadni.

Szóval emiatt tényleg nem kell aggódni, van egy ilyen tévhit, hogy mindenki aki idejár az ilyen okoska zseni. Hát ez nem igaz, például itt vagyok én:D De viccen kívül, tényleg nem kell zseninek lenni, ha felvesznek, akkor bírni fogod.

A tanárok legnagyobb része, mind emberileg, mind tanárilag nagyon jó, persze mindenhol akad kivétel de itt tényleg csak 1-2.

Nyekre jelentkezel?

Én mindenképp az E5vöst ajánlanám, mert tudásban és élményekben is elképesztő sokat kaptam tőle, és egész iskolán belül jó a közösség, nagyon sok lehetőség van osztályon kívül is barátkozni.

Őszintén szólva már nem emlékszem hogy mikorra derül ki, hogy végül ki hova megy, de hogyha van még bármi kérdésed az E5vössel kapcsolatban akkor szívesen válaszolok:)

2020. márc. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!