Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az esélye, hogy bezárjá...

Mennyi az esélye, hogy bezárják Magyarországon a közép és általános iskolákat? Milyen hatásai lennének?

Figyelt kérdés
Úgy értve,hogy kiadta néhány oldal,például az Origó is,hogy egyelőre nem zárják be,de értekezések folynak az ügyben.A legtöbb környező országban már bezárták (Ausztria április közepéig,Szerbia 3 hétre,Románia és Szlovákia pedig 2 hétre).Azt írja sok oldal,hogy tanévismétlés lenne a következménye.Ez mit takar?Újra mindenki azt az évet végigcsinálja jövőre amit idén?Mennyi esélye van ennek? Az iskolákat azért nem zárták be,mert nem találtak ebben a korosztályban fertőzöttet aki gimis lenne például. De ennek már csak idő kérdése.Napok inkább,Már most sok gyanús eset van.Városunkban mentők vittek el valakit a vírus gyanúja miatt például.Mit gondoltok erről?

2020. márc. 11. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, idő kérdése, és bezárják őket.

Szerintem ezt az évismétlést elhamarkodták, bár a lehetőség felemlegetése is arra utal, hogyha tényleg úgy döntenek, hogy bezárják őket, akkor az nem 10 nap lesz (Romániában annyi, nem 2 hét; annak mondjuk nincs is sok értelme). Szerintem HA eljutunk odáig, majd kitalálják. Azt azért számításba kell venni, hogy a kormánynak most nagyon sok dologról kell egyszerre döntenie, HA eljutunk odáig, majd átgondolják. Attól is függ nyilván, mennyi időt kellene pótolni, és ezt most még nem tudhatja senki. Szerintem legalább az érettségiket megtartják (esetleg elhalasztva, ha kell)

2020. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekünk osztályfőnökünk azt mondta,hogy az érettségit úgy tudjuk megírni,hogy van egy bizonyos óraszám amit teljesíteni kell tárgyanként.Ha két/három hét kiesik akkor ez nincs meg,így a későbbiekben be kell majd járni szombatonként vagy nyáron,de nekünk végzősöknek erre nincs időnk.Május első hete érettségi.Nyáron hiába pótolunk,csinálunk bármit is.
2020. márc. 11. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd elhalasztják az érettségit - ha szükséges. Nincs az kőbe vésve, hogy májusban kell lennie. NE parázz!
2020. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Adná az ég, hogy elhalasszák az érettségit... (tudom ez csúnya volt)
2020. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!