Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Német-holland tolmács?

Német-holland tolmács?

Figyelt kérdés
Most vettek fel Szegedre germanisztika-német szakirányra. Tolmács szeretnék lenni. Lehetséges olyan módon, hogy most elvégzem az egyetemet. Utána másoddiploma ELTE-hollaNd (levelezőn gondoltam, hogy közben dolgozhassak) és utána fordító tolmács MA. Melyik lenne fizetős már? Jó ötlet szerintetek?
2010. júl. 25. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Es, ha felvenned az SZTE-n masodik szaknak a nederlandisztikat? Vagy ott nincs?

Csak, mert azt megteheted, hogy felveszed, es ha az elso 3 feleveden belul teszed, akkor mehetsz meg allamira.

Aztan, mesterkepzesen is a fordito/tolmacs szakiranyra mesz.


12 allami feleved van, ezt ugy hasznalod, ahogyan akarod.

2010. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos Szegeden nincs néderlandisztika :( ezért gondoltam ki ezt a másoddiplomás irányt...
2010. júl. 25. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:

(Elso vagyok)

Uh, igazad van, megneztem a SZTE szakjait. Erdekes, hogy szalvisztikan minden van, de germanisztikan meg nincs nederlandisztika...

Ebben az esetben, szerintem csak ugy lehet megoldani a fordito-tolmacs szakot mesterkepzesben, ahogyan te irtad.


Kicsit off, de hogy a picsäba lehet az, hogy a SZTE-BKT nem indit egy ilyen szakot(a legtobb egyetem pedig igen), mikor ok az orszag egyik legjobb egyeteme? WTF?!

2010. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy lehet ez :/

Akkor az én esetemben a német szak: 6 félév+ a másoddiploma 4 félév(???én úgy hallottam, hogy ez már csak ennyi). A fordító és tolmács pedig plusz 4 félév.

Ezek szerint 2 félévet nekem kellene fizetni. Jól írtam?

2010. júl. 25. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy irtad az jo.

De, szerintem lehet azt, hogy germanisztikarol mesz eleve olyan mesterszakra, ami a nemet-holland fordito-tolmacs mesterszak. Mivel a tanarinal van olyan, hogy mesterkepzesnel pl. matek-foldrajz mesterszak.

De lehet, hogy igy nem lehet...Erdeklodj utana az egyetemnel, ok biztosabbra tudjak mondani, en csak a tanari ma kepzesbol indulok ki.

2010. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Itt van a fordítói szakképzések listája: [link]
2011. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!