Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar alapszakon lehet angol...

Magyar alapszakon lehet angol minort választani? Esetleg tanul valaki magyar szakon + angol minor?

Figyelt kérdés
Hol tudom megnézni, hogy választható-e az angol a magyar mellé? Ha igen, mennyire nehéz minorként az angol? Két kisgyerek mellett kivitelezhető lenne?
2010. júl. 25. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

úgy tudom, választható. de előzetes nyelvtudás kell!

ELTÉ-n három-három kurzust sikeresen el kell végezni első két félévben, és a vizsgák átlaga szerint (+ nyelvvizsga papír kell, hogy legyen) 60 főt vesznek fel.

tehát kezdetben nincs minor, csak afféle jelentkezés, előképzés, hajtás.

2010. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én magyar szakos vagyok angol minorral (ELTE). A minorválasztás a 2. félév végén lesz hivatalos, ekkor dől el, kit vesznek fel minorra, és kit nem.


De már az első félévben fel kell venni 3 alapozó tárgyat: Bevezetés a nyelvtudományba, Bevezetés az irodalomtudományba, illetve Angolszász politikai kultúra. Ebből az első kettő magyar nyelven, az utolsó angol nyelven zajlik, és nagyon húzós. Nem törődnek vele, hogy érted-e vagy sem, amit a hülye akcentussal beszélő tanár lead, a lényeg, hogy minél jobban vizsgázz belőle, mert ezen múlhat a minorod sorsa.


A 2. félévben újabb 3 angolos tárgyat kellett felvenni, és év végén, mikor jelentkeztünk minorra, az összesen 6 angolos tárgy átlaga alapján rangsoroltak minket, és a legjobb 60 jutott be.

2010. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsótól kérdezném, hogy középfokú C tipusú nyelvvizsga elegendő vagy felsőfokú kell? Mennyire húzós együtt a magyar és az angol? Én az NYF-re mennék magyar szakra. Már van egy töri tanári és egy szoc.ped. diplomám és a töri mellé szeretnék még egy tanári szakot (korábbi diplomáimat még a régi rendszerben szereztem, így az újjal nem igazán vagyok tisztában), a magyarra gondoltam és a napokban olvastam, hogy ha felveszek v.milyen minort, akkor az plusz még egy tanári szakot jelent. Tudnál nekem erről részletesebben írni? És magáról a magyarról, hogy mennyire kemény, milyenek a vizsgák? Hallottam, hogy az új rendszerben nincs annyi szóbeli vizsga, mint korábban, ez igaz? Köszi előre is!
2010. júl. 25. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nekem középfokú C-m van, és elégnek bizonyult. Nem volt könnyű a sok száraz politikai témát angolul olvasni, de ez a minimum, ha angol "szakos" (minoros) akar lenni az ember.


Nem vészes együtt a magyarral sem, ahogy a magyar sem az, csak rengeteget kell olvasni (nem feltétlenül érdekes/érthető dolgokat) és könyvtárazni. És valóban, igaz, még csak 2 vizsgaidőszakon vagyok túl, az írásbelik eddig többségben voltak.

2010. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a tanárképzés:


az alapképzés ugye 3 év. Ezután kapsz egy diplomát, de azzal nem sokat érsz, nem taníthatsz vele. Felvételizned kell egy magyar + angoltanári mesterszakra. Ez már nem szükséges hogy a te sulidban legyen, mehetsz bármely egyetem mesterképzésére.

2010. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, tudom, hogy a 3 év után még kell a +2 év. Egyébként könnyebb minorként az angol, mintha az lenne a főszak? Gondolom igen vagy tévedek? Köszi az eddigi válaszokat, ha lesz még kérdésem írok és szívesen veszem a segítségedet! Ja még annyi, hogy mesterszakra mi alapján vesznek fel? Felvételizni kell vagy az alapszak eredményei alapján?
2010. júl. 25. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy könnyebb minorként végezni egy szakot. Jó, sokkal kevesebb angolos tárgyad van, de a végén ugyanolyan szinten kell állnod angolból, mint az, akinek ez a főszakja.


Gondolj bele, hogy az, aki angol főszak mellé magyar minort választ, és az, aki magyar mellé angolt, na ők egyenrangú, magyar-angol szakos tanárként végeznek. Miközben sokkal kevesebbet tudnak 1-1 tárgyról, mint ha az lett volna a főszakjuk. Nálunk angolon a tanárok tudják, hogy ki a minoros és ki a főszakos, és hát kicsit sem kivételeznek számonkéréskor, sőt..


A mesterképzéshez felvételi van, a pontokat ha jól tudom a diplomád eredménye alapján számolják, illetve van szóbeli felvételi is, valamint bekérik a szakdogádat.

2010. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húha, köszi szépen! Még meggondolom, hogy az angolt válasszam-e vagy esetleg mást(bár szerintem az angollal mennék a legtöbbre, de nagyon félek tőle, nem tudom, hogy bele merjek-e vágni). Majdcsak jövőre szeretném elkezdeni, ha persze felvesznek(remélem), addig még rágódók rajta! Köszi, hogy segítettél! :)
2010. júl. 25. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!