Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek. A kornavírustól...

Nagyon félek. A kornavírustól függ a jövőm! Lehetséges, hogy nem tudok majd levizsgázni?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy külföldön (Angliában) élek, és nincs meg a 7. és 8.osztályom. Úgy volt, hogy május végén teszek vizsgát 7. és augusztusban pedig 8.osztályból. Azért május végén mentem volna vizsgát tenni, mert akkor van a kompetencia és magyarból meg matekból a kompetencia lett volna a vizsgám, a többi tantárgyból meg külön. De akkor most a kompetencia se lesz megtartva? És otthon szeretném folytatni a sulit, és így szeptemberben kezdtem volna gimnáziumban. De ígyis 1 évvel később kezdek mint a régi osztálytásaim, mert ők tavaly szeptemberben kezdték én meg most, 16 évesen kezdeném. Na most azt olvastam, hogy évismétlés lesz mindenkinek. De az számomra rohadtul nem lenne jó, mert már ígyis 1 évet csúszok. Ha meg augusztusi vizsgát kéne tenni, mert a májusit eltörölnék, azt úgy tudom augusztusban 3 nap a pótvizsga, és az is csak délig van. Na most az lehetetlen lenne, hogy 3 nap alatt 2 év tananyagából (minden tantárgyból kéne nekem) vizsgát tenni.

Szóval rohadtul nem tudom mi lesz, de nagyon félek. Minden napom stresszből áll emiatt, mert lassan 1 éve tanulom a 2 évet ami kimaradt, és ha most úszik minden azt nagyon nem akarom, mert akkor minden energia amit a tanulásba öltem odaveszne és nem mehetnék gimibe sem szeptembertől. A neten keresztül meg mégis, hogy tehetnék vizsgát? Hisz nagy rá az esély, hogy csalással lesz ötötösöm úgy, azt meg nem tehetik meg. De az én régi sulimban meg úgy vannak vele a tanárok, hogy nincs elég jegy amivel lezárhatnák azokat akik oda járnak, tehát mindenképpen nekik is lesz valami számonkérés. De hogyan oldaják meg?


A másik dolog meg, hogy lezárták ugye a határokat, de a magyar állampolgárok meg beléphetnek az országba. Ez mégis hogy lesz? Repülővel szoktunk hazajárni, akkor csak magyarok utazhatnak majd a gépen vagy mi?


Nekem a jövőm függ ettől. Nem attól félek, hogy elkapom és meghalok, hanem, hogy nem jutok haza és vizsgázni se tudok. Ha májusba nem vizsgázhatok akkor soha. Elegem van ebből a sok rossz hírből, minden napom stresszes, annyira ideges vagyok a jövőm miatt, hogy állandóan az ájulás kerülget és ezt tényleg minden túlzás nélkül tudom állítani.



2020. márc. 16. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Azzal, hogy felhergeled magad, nem mész semmire, csak rontod a teljesítményed.

2. A suliddal beszéld ezt meg. Biztosan lesz valamiféle áthidaló megoldás.

2020. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi az, hogy ha most nem vizsgázhatsz, akkor soha? Akkor majd vizsgázol a következő alkalommal, amikor lehet. Semmi nem lesz abból, ha csúszol egy évet vagy kettőt valamivel, az élet megy tovább. Ahogy azzal sem fog semmi történni, aki nem 14/15 évesen kezdi a középiskolát, vagy nem 18/19 évesen az egyetemet. Van, aki 40 évesen ül be vissza az iskolapadba, és nem azon stresszel még 20 évig, hogy vége az életének.
2020. márc. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hazautazol repülővel, kitöltöd a 2 hetes karantént, májusban vizsgázol. Ha nem lesz vizsga, értesítenek. Felesleges magadat túráztatni, a felnőttek is most tanulják a helyzetet. Jó lenne, ha nem ájuldoznál, hanem tanulnál!
2020. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, igaz, hogy valamikor vizsgázhatok, de tovább nem húzhatom. Mondom, hogy ígyis 1 évet csúszok, ha még 1 évet várnék akkor 17 évesen kezdeném a középiskolát, az meg már elég fura lenne.


És tanultam már ígyis eleget és még mindig tanulok, tehát nem állok le vele, csak nehogy az legyen, hogy hiába.

2020. márc. 16. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen ne stresszelj. Semmi nincs abban ha később kezded a gimit. Eleve sokan nyek-es osztályba járnak és emiatt később is érettségiznek.

Én 21 évesen kezdtem az egyetemet, 1,5 év után abbahagytam és most fogok egy új szakot kezdeni. Nem mindenki 18-19 évesen kezdi az egyetemet.

Nem kell pánikolni. Beszélj a tanáraiddal.

2020. márc. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Végre egy normális ember, aki nem magától a vírustól fél, hanem annak a következményeitől. Ha “azok” ott fenn olyan okosak, tehetnének is valamit a jobb helyzetért a pánikkeltés helyett. Ilyenkor derül ki, hogy az emberek mennyire önzőek, és egy ilyen fontos problémával senki nem törődik.


Én neked ebben nem tudok segíteni, de te ügyesen rávilágítottál arra, hogy mi az igazi probléma ezzel a vírussal.

2020. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen én egyáltalán nem félek attól, hogy meghalok tőle, szerintem ez a része csak pánikkeltés. Arról nem beszél senki, hogy akik belehalnak legtöbben idősek, olyanok akiknek már volt valami krónikus problémája. Tehát nem azért félek, hogy én elkapom, meg azért, hogy na most aztán mindenki meghal...stb. hanem inkább a nagyszüleimet féltem, meg a következményekre gondolok, hogy esetleg nem jutok haza és nem lesz meg a vizsgám.
2020. márc. 17. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenre van megoldás, beszéld meg a tanáraiddal úgy is májusban lesz a vizsga. Legfeljebb 2-3 hétre haza utazol.
2020. márc. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minek iskola?

Ott Angliában napszámosként annyit keresel mint itthon egy diplomás mentőtiszt. (csak a példa kedvéért)

2020. ápr. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!