Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ugyanazok a kötelező...

Miért ugyanazok a kötelező olvasmányok napjainkban, mint a nagyszüleink idejében?

Figyelt kérdés
Kedvelem Jókait, Gárdonyit, de kisgyerekeknek (10-12 évesen) nem biztos, hogy adnám. Tele van nehéz, elavult szavakkal, így nem szeretik meg az olvasást.
2020. márc. 31. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Mert az alap értékek nem változnak az évek alatt.

Ők jó írók és a széles szókincs még senkinek az életét nem tette tönkre. Tanulni kell, ennyi. Egy hányásízű cukorka vagy egy agyelszívó dementor, attól, hogy szívesen olvassa a gyerek, mert primitíven van megírva, nem jelent műveltséget.

2020. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

1! igaz


A mi gyerekkorunkban természetes volt, hogy a könyv végén van szómagyarázat, sőt idegen szavak kiejtési mutatója. Ezt nem kellene lespórolnia ma a kiadóknak.

2020. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Én úgy 20 éve kezdtem az iskolát, de már akkor is rettentően unalmasak voltak és lehetetlen volt beleélni magad a történetbe, pedig jó tanuló voltam és szeretek olvasni. Szerintem nem az idegen szavakkal van a baj, hanem hogy beletáplálják, szinte beleerőltetik, programozzák a gyerekbe ezt a tipikus magyar mentalitást ami semmi másból nem áll csak erőszakból, depresszióból, negativitásból, szenvedésből, panaszkodásból és vergődésből. És aztán hozzá még bemagolni a sok depressziós, öngyilkos jelölt, szenvedő író életrajzát... Értem én, hogy nehéz a történelmünk de ez azért egy kicsit sok. Mióta tudok angolul nem is olvasok magyar irományokat, fellélegeztem.
2020. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Az fel se tűnt, hogy az egyetemes irodalomból is voltak kötelezők? :)
2020. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, a kérdező a magyar írókat említette, erre reagáltam. Amúgy meg minden iskola más, nálunk nagyságrendekkel több magyart kellett olvasni. De a külföldiek valóban jobbak voltak általában.
2020. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!