Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hany ponttal kerultetek be a...

Hany ponttal kerultetek be a Corvinusra tavaly?

Figyelt kérdés
Most fogok vegezni, duplazok emelt angolt meg kozep torit, es kereskedelem&marketingre jelentkeztem. Neztem a 2019es ponthatarokat, es ameddig 449 volt kb az allami, az onkoltsegesre azt irta ki hogy nincs adat. Ez mitol lehet? Tud valaki valami infot arrol hogy hany pont kellet tavaly kb az onkoltseges kereskedelemhez?

2020. ápr. 3. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

1.

A Felvi szerint 447 volt oda a tavalyi ponthatár, most néztem meg... Az önköltségesre pedig nem az van írva hogy nincs adat (n.a.), hanem hogy nem indult (n.i.). Mit néztél? 😂


2.

nem indult = nem volt elég oda jelentkező hallgató/nem akartak ilyet indítani


3.

Ha most végzel, honnan tudod hogy duplázni fogsz? Gondolom angol emelted jó lett, de töri közeped még tuti nincs meg, amivel tudnád, hogy jobb így a pontod, mint a jegyekkel meg érettségi átlaggal...



Corvinus... Nem is csodálkozom. 😂😂😂

2020. ápr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
miert ne tudná, hogy duplázni akar? a) vagy ngyon jó angolból és töriből és tudja, vagy b) a többiből meg nem jó.( nem leszólni akartalak kérdező). annyira hülyék meg feleslegesen bunkók tudnak lenni az emberek. ha beleírod a véleményed a válaszodba, úgy, hogy nem kérdezték, az már majdnem off.
2020. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen szépen lepontoztatok... :D

Én nagyon jó voltam matekból meg fizikából. A többiből sem voltam hülye, de azért én is azt gondoltam duplázok. Aztán négy ponttal többem lett simán, úgyhogy azt számolták be. Semmi értelme nincs előre kimondani hogy na én duplázni fogok, mert egyáltalán nem biztos, csak erről beszéltem...

Azon meg, hogy a véleményem beleírtam, lehet sírni, de szerintem inkább örüljön annak hogy válaszoltam a kérdéseire annak ellenére hogy már a kérdés is hibás volt. Utánanéztem, amit ő nem tudott, időm ment rá... A te válaszod kettes viszont egyáltalán nem ad új infót. Te is a Corvinusra jársz? ;)

2020. ápr. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
:D valóban nem mondtam újat. nem a corvinusra járok, eltés vagyok, de aztán úgyse hiszed, nem is akarom ezt folytatmi.majd jössz azzal is hogy miért nem vagyok mérnök , minden más baromság.
2020. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
viszont kedves kerdezo , az elso valaszolo valoban rendesen valaszolt neked. miket jeloltel be meg ha szabad kerdeznem?
2020. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, az nem én vagyok aki kirakta a kérdést hogy miért nem lesz mindenki mérnök.... :D Ő tényleg egy gyökér, én meg csak igyekeztem a humoros oldalát megfogni a történetnek, megfűszerezve kicsit az 'egyetemek vs. corvinus' kapcsolattal.. ;)
2020. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp élni fogok a duplázás lehetőségével, mivel francia általánosba jártam, iszonyat gyenge vagyok magyar nyelvből, továbbá az elmúlt 1 évet töri tanulással töltöttem el, ami azt jelenti hogy sz*rtam az órákra sulikban, reggeltől délutánig töriztem az összes órán mivel egyrészt élvezem másrészt abban vagyok jó a többi tárgyhoz képest.

Ebből következik az, hogy a jegyeim 2-3-4ek, amiket nagyon nem érné meg beszámítani egy 447es ponthatárú szakra. Szóval nekem tényleg ez lenne a legjobb opció. Többletpontjaim kivannak maxolva francia nyelvvizsgából és sporteredményből.


Sorrendem:

BCE kereskedelem állami, majd önköltséges

ELTE GTI kereskedelem állami, majd önköltséges

végül BGE kereskedelem önköltséges

2020. ápr. 10. 11:48
 8/9 A kérdező kommentje:
a nincs adatot felirtam bocsi, de ez erdekes, ezek szerint nem indult az a szak amire iden tudtam jelentkezni?
2020. ápr. 10. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#1

Persze, bármire lehet jelentkezni, aztán eldöntik az egyetemen hogy mi indul és mi nem.

Ezért érdemes megjelölni az államit is, hiába gondolod hogy nem lesz meg és csak az önköltségest írod be. (Nem te, mások szokták így csinálni, nem tudom mi ennek az értelme..)

Pl ha 50 hallgatót vennének fel egy szakra maximum, és az állam ennyit támogat azon az egyetemen, akkor nem fognak önköltségest indítani

2020. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!