Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar szak angol minorral...

Magyar szak angol minorral vagy angol szak magyar minorral? Melyikre érdemesebb jelentkezni?

Figyelt kérdés
Jár ilyen szakokra ilyen minorokkal valaki? Melyik a könnyebb és miért? Már van egy történelem tanári diplomám és szeretnék mellé még egy(kettő) tanári szakot.
2010. júl. 26. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyar minorra nincs túljelentkezés, az angolra igen, tehát ilyen szempontból az angol szak mellé a magyar minor egyszerűbb. De az angol szak elég kemény, nem tudom, mennyire jutna időd mellette másra.
2010. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor ezzel azt akarod mondani, hogy könnyebb az angol minor, mint az angol szak ugye? Annyira nem értem ezt az új rendszert, hogy az már szörnyű! Elmagyaráznád hogy is van ez a minor-os dolog? Ha egy tárgyat minorként veszek föl, kevesebb a hozzá tartozó tantárgy, mint egyébként vagy mi a különbség. Nem olyan mint a régi rendszer szerint, ha valakinek 2 szakja volt?
2010. júl. 26. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor kezdjük az elején. Az új rendszerben krediteket kell teljesíteni. Egy alapszak 180 kreditből áll. 120 kredit a szakmai törzsanyag, 50 kredit egy minor VAGY egy szakirány (pl. magyar szakon belül van művelődéstudomány, irodalomtudomány, finnugor stb.), a maradék 10 kredit pedig szabadon felhasználható, de ha később tanár akarsz lenni, akkor ezt a 10 kreditet muszáj egy ún. pedagógiai-pszichológiai modulra fordítanod.


Ebből láthatod, hogy míg az angol szakod szakmai törzsanyaga 120 kredit lenne, addig minorként csak 50 kreditet végzel el belőle, tehát kevesebbet, mint a felét, csak a legfontosabb tárgyakat. Ugyanakkor az alapdiplomádban nem lesz benne, hogy neked minorod is volt, erről legfeljebb egy tanúsítványt állítanak ki neked az elvégzett tárgyakkal.


Angol szakra bekerülni is eleve nehezebb - népszerű szak, így magas a ponthatár, ráadásul emelt szintű angol érettségi kell hozzá, és hiába mondják, hogy elég a középfokú nyelvvizsga, aki nem keni-vágja az angolt, az könnyen lemarad már az elején. A tantárgyakat angolul tanítják, senki nem foglalkozik azzal, hogy érted, vagy nem. Nyelvészetet, politikát, irodalmat angolul tanulni nem könnyű.


De ezt akkor is meg kell tenned, ha minoros vagy, csak akkor meg kell küzdened a túljelentkezéssel.


Az angol minort már az első félévben el kell kezdeni alapozó tárgyakkal, a magyar minort azonban ráérsz a 3. félévben, és ott túljelentkezés sincs.


Egyik változat sem egy könnyű menet, én a helyedben akkor mennék angol szakra ha nincs problémád a nyelvvel és érdekel a tömény-száraz nyelvészet és egyéb ínyencségek, egyéb esetben pedig inkább magyar szakra mennék, mert ott még mindig változtathatsz minort időközben, ha mégsem fekszik az angol.

2010. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Húúú, de aranyos vagy! Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást! Most már értem hogy is van ez az egész, nyilvánvaló, hogy a magyar alapszak+ angol minor valamivel könnyebb, bár oda sem egyszerű bejutni és gondolom elvégezni sem. Mivel én még a régi rendszer szerint tanultam, nem igazán érthető számomra ez az új, nekem olyan kesze-kusza! Bocsi, hogy még értetlenkedek, de ha a magyart választom alapszaknak és mellé az angol minort, de mégsem vesznek fel oda a 3. félévben, akkor utána lehet felvenni más tárgyat minorként vagy már nem? Vagy egyszerre több minort kell megjelölni és kell még pluszba szakirányt is választani vagy ha minort választok, akkor nem kell? A 3 év után tanári mesterszakot szeretnék majd. Köszi :)
2010. júl. 26. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden tanárképes minornak megvan az ideje, hogy mikor kell elkezdeni. A magyart pl. ráér az ember a 3. félévben, mikor már egyébként is eldől, hogy felvették-e oda (a minoros jelentkezés a 2. félév végén zárul), de az angolt már első félévben el kell kezdeni, tehát adott 3 tárgyat felvenni az első félévben, és 3-at a másodikban. Ezen 6 tárgy vizsgaátlagát rangsorolják, és a legjobb 60 jut be a minorra szeptembertől. Akit nem vettek fel angol minorra, az vagy olyan minort választ helyette, amit elég a 3. félévtől vagy később elkezdeni, vagy pedig csúszni fog a féléveivel.
2010. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen még egyszer! Jól megrágom én még ezt, de jobban hajlok a magyar alapszak felé, aztán majd meglátom!
2010. júl. 26. 20:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Újabb kérdésem van! Te hová jársz? Magyar alapszak angol minorral, hol van ilyen párosítás, ahol a mesterszak is megszerezhető? Nem boldogulok már megint! Köszi!
2010. júl. 28. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Angol szakos vagyok, de nem magyar a minorom, viszont több ismerősömnek is az. Angol szakon egyes tárgyakból (különösen nyelvészet) vért izzadtunk, mert nagyon kemény volt. Szintaxis, fonetika, morfológia,lexikolgógia stb. Angol/amcsi irodalomból ugyanúgy el kell olvasni minden regényt/verset/novellát stb. mint pl. magyar szakon. Szóval számíts arra, hogy ha ezt a kettőt választod és becsülettel végig akarod csinálni, rengeteget kell majd olvasnod. Sok suliban (pl.nálunk) nem elég ha csak a rövidített változatot olvasod el, mert a tanár nagyon kikérdezni, és jaj annak, aki nem olvasta el a könyvet. :D Amúgy szerintem jobban járnál, ha az angol lenne a főszakod, és a magyar a minor. Nem tudom milyen magas szinten beszélsz angolul, de ha csak angol minorra járnál, akkor nem lenne túl sok angolos órád,így a nyelvet sem gyakorolod túl sokat. Egyébként van egy pici átfedés a kettő közt, úgyhogy nagyon jó a párosítás. Minor szakon kb.22-25 tárgyad lesz (iskola függő persze),és a szak magját fogod tanulni. Egy barátnőm magyar minoros, és azt mondta, hogy így az angollal elég kemény a magyar. Ő emiatt csúszott is a BA-ban, mert sok tárggyal elmaradt, nem tudta a két órarendet összeegyeztetni stb. Összességében,én nem bántam meg, hogy anglisztikára jelentkeztem, mert nagyon szeretem és nagyon érdekel. Remélem egy picit azért tudtam segíteni. :)
2010. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!