Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sárospataki Árpád Vezér...

Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium, vélemények?

Figyelt kérdés

#iskola #gimnázium #Sárospatak #Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium
2020. ápr. 6. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Ott van mellette a Vay Miklós Szakképző Iskola, ami régen, elég régen 119.számú Szakképző vagy Szakmunkásképző volt a neve, mellette. van egy kollégium, régen Móricz Zsigmond kollégiumnak hívták, vagy diákotthonnak. Ja, és ott van a Várkert is, a Rákóczi-vár nem messze, mittudom én talán 200 m-re, rég jártam arra, régen voltam pataki diák.
2020. ápr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%
Az is számít hogy milyen tagozaton vagy de egyébként jó suli és eléggé erős..Sok lehetőséget is kínál
2020. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
90%

Véletlenül bukkantam a kérdésre, talán már későn válaszolok, de hátha mégse.

Én ott végeztem 2005-ben. Emelt angolos voltam. Már akkor is elég sokan le tudtak nyelvvizsgázni a 4. évre. Azóta ahogy hallom még jobban ráfeküdtek erre ott. A tanári kar sokat változott, így nem tudok már egyértelműt írni róla. Annak idején inkább jó tanáraim voltak. Elég erős gimnázium, még ha nem is egy kimondottan versenyistálló (az olyan intézmények amúgy sem valók mindenkinek). Persze aki tanulmányi versenyeken akar jeleskedni megteheti. Alapvetően elég speciális az atmoszférája a helynek a nagy aula és a körfolyosók miatt. És a tornaterem is jó, vannak délutáni edzések (kosárlabda és kézilabda biztosan).

2020. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Sokáig jártam onnan egy tanárnővel, én a Kossuthban tanítottam. 34 F, Sátoraljaújhely.
2020. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
Èn 2 èvvel ezelőtt vègeztem ott emelt nyelvszakon. Erős iskola az biztos, személyes problémám nem volt senkivel, nem szívattak sohasem, viszont csak akkor jelentkezz oda tanulni, ha fogod bírni a hajtást. A tanulók lelki egészségével nem nagyon törődnek, csak az a fontos nekik, hogy jó eredményeid legyenek. Sokat szeretik hangoztatni, hogy "ez egy elit iskola." Ha problèmáid lesznek nem nagyon lehet segítségért fordulni senkihez, az egész iskola pici, tömeg van a folyosókon, ridegek a falak, télen borzasztó hideg van, a tanárok többsége cinikus, nem törődnek a diákok lelkèvel, csak azzal, hogy teljesítsenek. Jó alapokat ad, azzal nem tudok vitatkozni, az egyetemen nincs gondom, néha még mindig visszanyúlok azokhoz az anyagokhoz, amiket a gimiben kaptam. Jó tanuló voltam végig, viszont a nyomasztó légkör miatt ha újra kezdhetném, nem biztos, hogy megint oda mennék. Inkább a Refit választanám. De neked kell mérlegelned, hogy bírod-e a gyűrődést.
2020. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
57%

#5 Nem tudom te mikor jártál oda de mi az hogy a diákok lelki állapotával nem törődnek?! Van iskola pszichológus is és eddig nem találkoztam ott olyan tanárral aki nem lett volna az. Van egy aki valami oknál fogva különösebben nem bír engem de mégis segítőkész és megértő.

Ja és a falak sem ridegek és elég jó a közösség is és ha az az iskola szerinted kicsi akkor nem tudom hogy neked mi számít nagynak xdd. Egyáltalán biztos hogy oda jártál?

2020. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%

#6 Igen, biztos, hogy oda jártam. :)

Amikor én ott tanultam, nem volt iskola pszichológus, önismereti és tanulásmódszertani óráik pedig csak az AJTP osztályoknak voltak. Szerintem kicsi az iskola, sokszor nem lehetett elférni a folyosókon szünetekben, ünnepségekkor az iskola zömét beállították az aulába, ahol a kis hely és a kevés levegő miatt egymás után dőltek ki a diákok. A hideget pedig azért írtam, mert nem egyszer fordult elő, hogy tèlen kabátban ültünk a második emeleti fizika teremben, vagy a földszinti sarokteremben, ahol akkor nyelvi órák voltak. Lehet, hogy más tanárokat fogtunk ki, nekünk sokszor volt olyan, hogy az érettségi nehézségével riogattak minket, mondván még a 4-es, 5-ös tanulónak is, hogy "ez az èrettségihez kevès lesz, akkor pedig majd ne nyüszítsenek; én előre szóltam."

Ezektől eltekintve aláírom, hogy erős iskola, amelyik ad alapokat.

Nekem ilyenek a tapasztalataim, de elfogadom, hogy neked jobbak, és te szerettél/szeretsz ott tanulni. Ezek szubjektív dolgok. A kérdező pedig majd, ha odakerül, megtapasztalja a légkört, és eldönti, hogy ő jól érzi-e ott magát.

2020. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
#7 Azóta sok minden változott. Önismereti és tanulás módszertan óra viszont még mindig csak az AJTP tagozatnak van és annyi diák mellett persze hogy úgy érzi az ember hogy nehéz elférni mert vagyunk kb 500an. Ünnepségekkor általában tényleg össze vagyunk nagyjából nyomulva de csak évnyitókor szoktak kidőlni páran xdd. A fütés már jó mert a diákok tettek róla vagyis akik páran fel lázadtak és ki hívták a tévét xD. Szóval igen már a fűtés tökéletes és még melegünk is van ott legtöbbször télen xd
2020. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Inkább gyere a Refibe! :))
2021. jan. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Ez miért van most kiemelve? Lassan egy éves a kérdés
2021. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!