Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DNG-sek! Milyen a suli?

DNG-sek! Milyen a suli?

Figyelt kérdés

Milyen a környezet, maga Erzsébet? Mi érhető el onnan?

És maga az iskola, tanárok milyenek? Nagyon sokat kell tanulni? Kb hány óra egy nap?

És végül, milyen a közösség? Szerettek oda járni?

Köszönöm



2020. ápr. 13. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Az meg mi a fąszom?
2020. ápr. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy gimnazium🤣🤣
2020. ápr. 14. 11:51
 3/4 anonim válasza:
72%

Környezet:

-Az iskola közvetlen környezete teljesen rendben van, a Duna-parton jókat lehet tesin futni.

-Az épület mellett van több bolt is (na azért nem egy Spar vagy Tesco de boltnak bolt), illetve konditerem, a városközpont is gyalog kb. 5 perc.

Iskola:

-A tanári kar nagyrészt rendes, de azért fogsz találni pár fura alakot is, akik alapvetően rendesek csak a maguk módján (ha a mi tanári karunkat kapod meg szerencsés vagy).

-A tanulás nyilván függ a német tudásodtól, ha kezdő osztályba mész kezdetben kapni fogod az ívet rendesen, de majd megszokod, ha haladóba vettek fel akkor viszont az első év egy jó beszoktatás lesz. Az egész 5 évet figyelembe véve viszont mindkét osztálynak tanulós, ha nem elég a középszerű szint (ne legyen elég, ez nem az az iskola) akkor azért egy egy bioszba vagy töribe bele fog csúszni jó pár óra, nem beszélve a németről. Viszont fontos megjegyezni, hogy jó időbeosztással ez napi átlag 2-4 óránál nem lesz több. Nyilván ha gyorsabban tanulsz ez lehet kevesebb is.

Közösség:

-Én úgy vettem észre hogy mindenki meg tudja találni a saját társaságát, ettől nem kell tartanod. Azt viszont jó ha tudod, hogy egyre jobban átjárja az iskolát az itt minden szar és amúgy is minek vagyok itt életérzés, amiben némi igazság van, mivel a tanárok megkövetelik a munkát és néha nagyon jól tud minden összejönni egy hétre, viszont jó ha észben tartod, hogy te ide elsősorban tanulni jöttél, és nem üdülni. A DSD vizsgán és az érettségin fog majd látszódni igazán a gyümölcse a szopatásnak, szóval 4,5 évig ne hagyd hogy a közhangulat miatt te is feleslegesnek érezd az elmúlt éveket, mert sokkal többet ad ez az iskola mint azt az 5 év alatt gondolnád.

2020. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Joghurt007 válasza:
Szia! Én ide jártam és 5 nagyon jó évet tudok magam mögött. Nyilván kell tanulni, dehát mi másért mennél gimibe, ha nem azért, hogy fejlődj? A megközelítése nagyon egyszerű a hév és a buszok miatt, illetve csendes, barátságos helyen van. Az iskola minőségéről meg csak annyit mondanék, hogy úgy mentem oda, hogy egy szót sem tudtam németül, még azt sem, hogy a főneveket nagy betűvel írják. Anyanelvi és lelkiismeretes magyar tanárok vannak és nekik (illetve valahol magamnak is) köszönhetően ma már C1-em van és az egyetemen nem egy tárgyat tanulok németül. Nagyon jó alapot adnak, és azután már rajtad áll, hogy hajlandó vagy tanulni vagy egyszerűen kibuksz. A társaságról pedig annyit, hogy a jó barátaimmal mai napig tartom a kapcsolatot. Ha újra gimibe jelentkeznék nálam nem lenne kérdés, hogy újra ide adnám-e be! Nyilván vannak nehézségek itt is, de ezeket mind meg kell oldani, sehol sem gördülékeny a gimis élet
2021. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!