Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főkomponens analízis, segítség?!

Főkomponens analízis, segítség?!

Figyelt kérdés

Van 5 változóm, amik egymással korrelálnak.


tisztában voltam a jogaimmal - világosan tájékoztattak

tisztában voltam a jogaimmal - könnyen tájékoztattak

tisztában voltam a jogaimmal - megfelelően tájékoztattak

tisztában voltam a jogaimmal - tudtam, ki segíthet


az értékek sorban: 0.319, 0.434, 0.431, 0.425


Idáig tiszta sor, ezek alkotnak egy főkomponenst, amit én önkényesen elnevezek mondjuk:


"Tájékoztatás teljességének"


AZ SPSS többek az alábbi értékeket dobja ki, és itt el is vesztem a fonalat:


tisztában voltam a jogaimmal: 0.744

könnyen tájékoztattak: 0.434

tudtam ki segíthet: 0.686

megfelelően tájékoztattak: 0.683

világosan tájékoztattak: 0.671


Valaki legyen szíves, magyarázza el nekem, hogy egy általam tetszőlegesen kialakított csoport, hogyan képes korrelálni egy olyan változóval, ami kizárólag a már fent felsoroltakkal korrelál??????? Mi ennek a matematikai háttere, hogyan jönnek a főkomponens-változó korrelációs értékei (képleteket én is néztem a neten, de az egy katyvasz, gyakorlati magyarázatot szeretnék kapni).


Továbbá hogyan lehet az, hogy vannak olyan változók, amik csak egy főkomponenssel korrelálnak???? Nem az az egésznek a lényege, hogy a változók egy "csokrot" alkotnak és csak az kerül egy általam önkényesen kialakított főkomponensbe, amiben legalább 2 változó korrelál egymással, így közös infótartalmuk van, tehát értelemszerűen "alkotnak" valamit.


Köszönöm szépen!



2020. ápr. 17. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Miről van szó????
2020. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez mi a fa*sz?

:D

2020. ápr. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!