Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehetne 2es az érettségim?

Hogy lehetne 2es az érettségim?

Figyelt kérdés

Megmondom az őszintét, rohadt buta vagyok és emellett még feledékeny is. A dolgozatokra/felelésekre is mindig 1-2 nappal előtte tanulok, mert amúgy teljesen elfelejtek mindent. Mindig csak magolok, néha azt sem tudom, hogy miről beszélek. Viszont szeretném ha meglenne az érettségim, legfőképpen édesanyám miatt. Mind a két testvérem egyetemre jár, anyukám is diplomás, de én sík hülye vagyok, és nem akarok neki csalódást okozni. Mindenképpen elszeretném érni a 2-est minden tantárgyból.


A matek az menni fog, még talán a töri is, de a magyar, az angol, és az informatika teljes sötétség.

Elsősorban azért, mert március végén kezdtük az iskolában a típusfeladatok gyakorlását, és informatika tantárgyam már 2 éve nincs és nem volt felkészítés rá az iskolámban, ergo fogalmam nincs, mi várható az informatika érettségiben.


A kérdésem az, hogy hogyan készüljek fel töriből, magyarból, angolból és informatikából úgy, hogy meglegyen a 2es? Mit ajánlanátok?



2020. ápr. 19. 01:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát a legegyszerűbb tutibiztos megoldás az az, hogy megnézed az előző évi érettségi feladatsorokat, és szépen megcsinálod őket. Megoldókulcs is van hozzájuk. Egyedül az esszéket nem tudod leellenőrizni, de ha van egy jófej tanárod, aki szívesen kijavítja, akkor pöpec.

Amúgy az írásod alapján egyáltalán nem tűnsz butának, sőt. Lehet csak nem igazán tanultál meg tanulni, és azért hiszed azt, hogy buta vagy. Amúgy én is feledékeny vagyok, de az a szerencse, hogy az írásbelire nem kell túl sok mindent megjegyezni, a legtöbb feladatot ki lehet logikázni töriből meg magyarból is. Nem olyan lesz, mint egy témazáró, ahol random tényeket kérnek számon. De mondom, nézd meg az előző érettségiket az oktatási hivatal honlapján, ha eddig nem tetted.

Infó se bonyolult, az egész érettségi 4-5 típusfeladatból áll, azokat begyakorlod, simán menni fog.

A 2-eshez nagyon kevés kell, most konkrétan nem jut eszembe, hány százalék, de azt nehéz nem elérni. Úgyhogy ne aggódj, menni fog, csak gyakorolj sokat.

2020. ápr. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a matek az egyetlen, amin ha semmit nem értesz, nem biztos, hogy eléred a 25%-ot. Bár nem tudom most annyi-e a minimum. Minden másból simán eléred, mert szövegértésen nem kell más hozzá.
2020. ápr. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez megnyugtató.

Egyébként mostanában az előző érettségi feladatsorokat nézegetem és gyakorlok, remélem hogy sikerülni fog.

Köszönöm.

2020. ápr. 19. 03:23
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem bántani akarlak, de akkor mi a francnak akartál érettségit, ha ennyire nem akarsz és tudsz tanulni? Miért nem mentél egyből szakmunkásba? Tipikusan a szüleid hibája amúgy, hogy belehajszoltak, erről nagyon komoly szakirodalom van pszichológia tanszéken nálunk!
2020. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád diplomás, ha nem egy maximalista személyiség akkor meg kell, hogy értse, hogy te nem vagy olyan, mint akármelyik tesód. Most talán még azt is megcsinálhatod, hogy ha nem tanulsz tovább akkor halasztod az érettségit és ősszel megpróbálod, addig meg készülsz.

Infóból meg talán a legegyszerűbb a word és a powerpoint (bár idén szerintem weblap készítés lesz helyette), de az excel sem bonyolult a sum, max, min függvényekig. Én az excelemre 30 pontból 21-et szereztem meg, több függvénynél csak rájöttem/betippeltem, hogy milyen függvénnyel oldanám meg a feladatot és már arra is járt plusz pont, hogy ha eltaláltam, hogy az épp szumha vagy akármi. A kettes itt simán megvan, szóbelid meg nem lesz, nincs mit rontani.

Angolból meg legyen egy alapod, aztán kilogikázod, én is azt tettem xd magyarnál se nehéz a kettes. Többség igazából szövegértés, de ha nagyon parázol, akkor halaszd őszre, addig meg tanulsz.

2020. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es, minek mentem volna szakmunkásba? Mit csináljak érettségi nélkül? Lassan már egy takarítónak is kell érettségi.
2020. ápr. 19. 15:55
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"4-es, minek mentem volna szakmunkásba? Mit csináljak érettségi nélkül? Lassan már egy takarítónak is kell érettségi."



Ahelyett, hogy itt a gyakorin nyalogatod a sebeid, helyette tanulhattál volna. :)


A történelemben, meg használhatod az atlaszt, angolból az utolsó résznél kapsz szótárt.

2020. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz?

Segítséget kértem, hogy hogyan könnyíthetném meg. Elvileg ez az oldal erre van. Emiatt nyalogatom a sebeimet?

Sajnálom kedvesem, hogy nem lehet olyan okos és értelmes, mint te, amit le is írtam.

Mindig próbáltam szorgalmas lenni, ahogy nyilvánvalóan tanulni is, de nem is ezt akartam/akarom megbeszélni senkivel, hogy én mikor, mennyit és hogyan tanultam. Unatkozol?

2020. ápr. 20. 05:25
 9/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy valahogy eljutottam a 12. Osztályig, úgyhogy elég valószínű, hogy tanultam. Szóval miért kötekszel?
2020. ápr. 20. 05:26
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

Menj kamionozni.

Oda nem kell érettségi.

18 évesen már nyomhatod belföldön, 22 évesen pedig külföld.

2020. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!