Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középfokú nyelvvizsga, vagy...

Középfokú nyelvvizsga, vagy emelt szintű nyelvi érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy papíron egy szinten vannak, de többször is hallottam már, hogy ez nem igaz.

2020. ápr. 20. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Emeltem még nem volt, de nekem az nehezebbnek tűnik, de legalábbis fárasztóbbnak.

Nyelvvizsgából meg van választék, bár elvileg mind ugyanazon a szinten van, de ha pl. nem akarsz nyelvtani feladatokat akkor mehetsz X-re Y helyett, vannak egész rövidek stb.

2020. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én BME-et csináltam és szerintem sokkal könnyebb egy emelt angolnál ránézésre. Kevesebb a feladat, nincs nyelvtani rész, a legtöbb feladat szövegértéses. A fogalmazások kb ugyanazok.
2020. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nekem mind a kettőről van tapasztalatom, úgyhogy így tudok véleményt alkotni. Az emelt szerintem jóval nehezebb volt mint a TELC B2, pedig azt a nyelvvizsgát sem alibiként titulálják. Én inkább éreztem úgy , hogy közelebb van az emelt a C1-hez, mint a B2-höz.
2020. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Emelt angol nehezebb.
2020. ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, bocsi nem tudom miért gondoltam egyből angolra.

A lényeg, hogy voltam középfokú nyv-n és írtam emelt szintű érettségit is, az utóbbi nekem jelentősen nehezebb volt.

2020. ápr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az emelt szintű nyelvi érettségi köztudottan nehezebb a B2-es nyelvvizsgánál. Tapasztalatból mondom, és tanárok is mondták. Az emelt érettségi a B2 és a C1 között helyezkedik el valahol, de közelebb áll a C1-hez.
2020. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!