Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megoldok egy feladatot a...

Ha megoldok egy feladatot a matek érettségiben, akkor kapok rá pontot, Illetve, ha leírom gondolatmenetet. De akkor is jár pont, ha nem szabályszerűen írom le?

Figyelt kérdés

Ha pl egy mértani vagy számtani sorozatnál, nem rendesen vezetem le a dolgokat, hanem "ki tippelem/találom" magamnak, hogy mennyi lehet a d vagy a q, akkor is kapok pontot ?

Lehet, hogy nem ez a legjobb példa, de hirtelen ez jutott az eszembe.

Tehát valamire ráhibázok, és valami "kamu számítással" bebizonyítom, hogy miért ennyi az annyi, akkor kaphatok rá pontot ?

Mert nem mindegyik feladathoz tudok rendesen nekifogni, de az eredményt valahogyan ki tudom találni.



2020. ápr. 22. 20:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy pl.:

Ha egy háromszög belső szögeinek aránya 2:3:7, s mennyi a fok a legkisebb szöge.

Akkor pl hasraütés szerűen elkezdem 20al kipróbálni a számokat, na az nem jó, kiszámolom 15el, na és az bejön.

Aztán felírom, hogy 2*x, 3*x, 7*x.

X=15

Aztán az 2*x=30 azaz a legkisebb fok/szög vagy mi :D aztán csak ennyi van leírva erre pl jár a kiszámolásra a pont ? :D

Ha így csinálom.

2020. ápr. 22. 20:46
 2/5 A kérdező kommentje:

Mert a gondolat menet le van írva, hogy kezdtem 20al utána 15el. S végül sikerült :D

Akkor most ez elfogadható ?

Mert "nekem ez volt a gondolatmenetem" és arra voltak kíváncsiak :D

2020. ápr. 22. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam, te egy született lusta zseni vagy.


Igen, kapsz rá pontot. Sőt, vannak olyan feladattípusok, ahol egy jó táblázattal és némi próbálgatással eredményre vezethet a módszered.

2020. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetés, hogy mindegy, mi a gondolatmenet. "Diszkrét" feladatoknál (ahol valami egész eredményt keresünk, vagy sejthetően az eredmény egész), természetesen ez is egy járható út. Ennek hátulütője viszont, hogy hiába találsz egy megoldást, azzal nem zárod ki annak a lehetőségét, hogy más nem lehet, tehát maximális pontot biztosan nem fogsz kapni.

Sőt, ha az a feladat, hogy add meg 1-től 1000-ig az egész számok összegét, nyilván úgy is számolhatsz, hogy 1+2+3+...+1000, és teljes értékű lesz a feladat. Csak épp győzd kiszámolni időveszteség nélkül.

2020. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3as, köszi :D :D

#4es és #3as igazából nem az lenne a baj, hogy lusta vagyok (egészen biztos, hogy azzal is van bőven) de akad olyan feladat, amit csak így tudok kiszámolni sajnos, mert a szabályos utat sajnos nem ismerem.

Ezért érdekelt, hogy egy ilyen "gagyi" magyarázat/levezetés ér-e pontot.


Köszi a válaszokat :P

Ment a zöld mindenkinek!

2020. ápr. 22. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!