Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Pannon Egyetem...

Vélemények a Pannon Egyetem Villamosmérnöki alapképzéséről?

Figyelt kérdés

Főleg azok tapasztalatai érdekelnének akik itt tanultak vagy ismernek ilyet. De bárki véleményére kíváncsi vagyok.

Képzés színvonala, nehézsége, elhelyezkedési lehetőségek, ilyesmi. Mennyire jellemző hogy valaki a tanterv szerinti 7 félév alatt el tudja végezni? Duális képzésben mennyire ajánlott nekiállni (tekintve hogy így a vizsgaidőszak zsúfoltabb)?


Köszi mindenkinek.



2020. ápr. 25. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Manapság majdnem mindegy melyik egyetemre jársz mérnöki szakon, csak legyél tisztában majd azokkal a dolgokkal, amit a cégek kérnek. Ehhez szabadidődben is sokat kell foglalkozni velük. Ne menj villamosmérnökire, ha nem megy a matek/fizika emelt szinten, mert ez egy nehéz szak mindenhol, hiába nem magasak a felvételi követelmények. Ha szereted a hobbielektronikát, érdekel minden, ami árammal megy az amúgy már jó jel.
2020. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
nem a színvonaláról híres...
2020. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Miért, miket hallottál?
2020. máj. 24. 03:11
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

"Manapság majdnem mindegy melyik egyetemre jársz mérnöki szakon"

Hát, én nem jártam végig mindegyiket. :) De így kívülről az a véleményem, hogy egyik sem tudott elszabadulni a régi énjétől. Amit főiskolaként műveltek, az erősen benne van a mai képzésben is. Így például a pécsi az inkább épületvillamosságosdis, a Kandó meg inkább energiás.

A veszprémiről meg nekem nem ugrik be semmi - ez nyilván az én hiányosságom. A honlap alapján az elektronika, automatizálás szó virít ki. De egy (általam) sosem hallott intézmény (bocs, Veszprém) esetén a színvonalat az ott levő egyéniségek szabják meg.

Ők ezt írják: A végzett hallgatóink kiválóan helytállnak, amit a partnerektől kapott visszajelzések egyértelműen igazolnak: Valeo Auto-Electric Magyarország Kft., Balluff Elektronika Kft., Visteon Hungary Kft., Continental Automotive Hungary Kft., Bourns Kft., Robert Bosch Kft., CoreCom SI Kft.

Meg: Hallgatóink szerteágazó területeken tudnak elhelyezkedni: elektronikai fejlesztőmérnök, szoftverfejlesztő mérnök, minőségbiztosítási mérnök, tesztmérnök, gyártástámogató mérnök stb.

A veszprémi lap meg pláne ezt írja: A Pannon Egyetemen (PE) óriási a szellemi potenciál, különösen az energetika és az informatika terén. Az intézmény e területeknek a tudományos központjává vált. Igaz, úgy folytatja, hogy: Mindezt dr. Friedler Ferenc, a PE rektora jelentette ki az intézmény legújabb sikeres pályázati projektjének nyitórendezvényét megelőző sajtótájékoztatón.

2020. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!