Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van rá esély, hogy jövőre...

Van rá esély, hogy jövőre indítják a szakot magyarul?

Figyelt kérdés

Nézegettem a Corvinus oldalán a szakok órarendjeit és a nemzetközi gazdálkodásé tetszett a legjobban,viszont ebben az évben tudomásom szerint csak angolul indul.

Nem is a nyelvi hozzájárulás díjával lenne a baj,csak nem tudom,hogy az oldalon leírtak alapján a B2-es nyelvtudás elég lenne-e a boldoguláshoz ://

Ha valakinek van esetleg ezzel tapasztalata(B2-vel ment vagy esetleg erősebb tudás kell)az nagyon sokat segítene :((


17/L



2020. ápr. 25. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a B2 szint egy angol nyelven tartott egyetemi kurzushoz kimondottan kevés. Én nagyjából felsőfokú nyelvtudással jártam angol nyelvű mesterképzésre, és bizony még úgy is kőkemény volt. Gondolj csak bele: beülsz egy előadásra, ahol az oktató teljes sebeséggel angolul darálja neked a sokszor még magyarul sem könnyen érthető anyagot, miközben neked ki kell szűrni a lényeget és használható jegyzetet kell magadnak írnod. A beadandókhoz és vizsgákhoz angol nyelvű forrásokat kell olvasnod és feldolgoznod (ami felsőfokú nyelvtudással is szerintem másfélszer-kétszer annyi idő), az írásbeli vizsgákra pedig nem kapsz egy perccel több időt sem csak azért, mert angolul kell válaszolnod a kérdésekre. Az angol nyelvű képzések azoknak valók, akinek közel ugyanolyan könnyű angolul olvasniuk, írniuk, beszélniük, mint magyarul. Ideálisan már igazából angolul kell gondolkodni. Aki csak magában fordítgat oda-vissza a két nyelv között, az el van veszve.
2020. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell megijedni, amit az 1-es mond csak elrémiszt a lehetőségektől. Az előadásokba bele lehet rázódni. A beadandókhoz és a vizsgákhoz egyébként is idegennyelvű irodalmat kell feldolgozni még magyar képzéseknél is, hiszen a domináns szakirodalmak alapból is idegennyelvűek.

Nagy butaság az is hogy " Az angol nyelvű képzések azoknak valók, akinek közel ugyanolyan könnyű angolul olvasniuk, írniuk, beszélniük, mint magyarul". Ezt a szintet közel anyanyelvi szinttel lehet csak megütni. Egyetemre nem kell anyanyelvi idegennyelvtudás! Bele lehet rázódni a folyamatokba.

"Aki csak magában fordítgat oda-vissza a két nyelv között, az el van veszve."

Ez további butaság. Az idegennyelvtudás alapvetően is a fordításra épül. Aki a saját nyelvén nem tudja megfogalmazni a dolgokat az angolul sem fogja tudni.

Mellesleg az említett szakon nem olyan hű de nagy dolgokat adnak le tananyagban,amit akár utólagosan ne tudnál bepótolni. A hallgatók fele be sem jár szemináriumra, másik fele meg alszik órán. Otthon átveszed az anyagot a saját tempódban ennyi.

2020. ápr. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

#2: Na az az igazi butaság, amit mondtál. A haladó idegennyelvi tudás egyáltalán nem valamiféle belső fordításra épül. Ez óriási tévedés. Azért tud valaki rendesen beszélgetni egy idegen nyelven anélkül, hogy minden válaszára fél percet kelljen várni, mert már eleve azon a nyelven fogalmazódnak meg benne a gondolatok. De ugyanez a beszédértésre is igaz: ha valaki teljes beszédsebességgel beszél hozzád egy idegen nyelven, és ezt magadban való fordítgatással próbálnád értelmezni, akkor képtelen volnál sebességben követni, amit mond. Minden második mondata kiesne, mert közben az előző mondat fordításával volnál elfoglalva. Különösen ha még jegyzetelni is kell közben, a lényeget kiszűrve.


A másik pedig hogy én nem anyanyelvi szintű nyelvismeretről beszéltem, hanem felsőfokú szintű nyelvismeretről. Már ez utóbbihoz is eleve angolul kell, hogy a gondolatok megfogalmazódjanak benned. Más szóval az idegen nyelv aktív és hatékonyan használható kognitív eszköz. Ettől a szinttől az anyanyelvi szint még fényévekre van. Egy anyanyelvi szinten beszélő nemcsak szókincsben bővebb tárházzal bír, hanem a szavak közötti jelentésbeli árnyalatokat is megérzi. Erre nincs szükség.


Persze lehet, hogy vannak gyenge angol nyelvű kurzusok is, ahol el lehet evickélni gyengébb angol tudással is valahogy, de ahova én jártam, az B2 szinttel teljesen reménytelen lett volna. A kérdezőt óva inteném ilyen lépéstől, mert elég frusztráló dolog ám valahova beiratkozni és utána rájönni, hogy nem megy, ott kell hagyni az egészet. Persze még ráfeküdhet az angolra, mondjuk intenzív nyelvtanulással vagy külföldi munkavállalással. De ha B2 szinten lesz, amikor beiratkozik, akkor valószínűleg szenvedni fog. Az egyetemnek a tudásépítésről kellene szólnia, nem pedig nyelvi korlátokkal való küszködésről.

2020. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ez további butaság. Az idegennyelvtudás alapvetően is a fordításra épül. Aki a saját nyelvén nem tudja megfogalmazni a dolgokat az angolul sem fogja tudni."


Kedves #2, láthatóan halvány lila gőzöd sincs, milyen az, amikor valaki tényleg jól beszél egy idegennyelvet.

2020. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, másképp látjuk. A fordítás csak egy apró szelete volt a mondandómnak, amelyet sikerült felnagyítani és kiszínezni. Ilyen a negatív ember-ezt már Klebelsberg Kunó is megmondta egy rádióbeszédében 1928-ban.

A kérdezőnek mondom, ne tántorodjon el, bizakodónak kell lenni. A nyelvtanulást illetően meg Lom Katónak kell utánanézni, amely szintén állításom helyességét igazolja.

2020. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igazából még van 1 évem felvételiig,szóval még bármi lehet.Kb.4 éve tanulom az angolt,de azért ódzkottam az ötlettől,mivel nem ez az első nyelvem.Német nyelvi tagozatos vagyok és 12.-re maximum abból tudom elérni a C1-es szintet,angolból maximum egy erős B2-t.Nyilvánvalóan,ha nem leszek azon a szinten,akkor nem jelentkezem,csak ez a szak fogott meg a legjobban,de nem indul ebben az évben magyarul és félek,hogy jövőre sem fog.
2020. ápr. 26. 15:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem feltétlenül a Corvinusra akarsz menni, a nemzetközi gazdálkodás szak rengeteg más helyen indul magyar nyelven (pl. ELTE, BME, BGE). Ezek sem rossz helyek, nyugodtan választhatod őket.
2020. ápr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol láttad egyébként, hogy csak angolul indul? Az NG az egyik legnépszerűbb szak, én úgy látom magyarul és angolul is indul most 20/21-ben is.
2020. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: A kérdező jól látta: a felvi.hu szerint most szeptemberben a Corvinuson valóban csak angolul indul a képzés. De mint írtam, sok más helyen indul magyarul is.
2020. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8

A felvi-n láttam,hogy nem indul magyarul.


#9

Tudom,néztem az ELTE-t is,de az elsődleges a Corvinus lett volna.Bár a Corvinuson végzett rokonom azt mondta,hogy gazdmennel jobban járnék(pénzügy-számvitel még jobb lenne) :D De még van egy évem eldönteni.Majd meglátjuk mi lesz.

2020. ápr. 28. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!