Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik évekkel ezelőtt érettségi...

Akik évekkel ezelőtt érettségiztek, miért pofáznak bele abba, hogy milyen lehet a mostani érettségizőknek?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, hogy évről évre nagyobb a követelmény. Például 2018ig a régi történelem atlaszokat is lehetett használni, amivel lehetetlen volt az írásbelit rosszul megírni, főképp, ha még volt egy alaptudása is az embernek.


Évekkel ezelőtt olyan emberek mentek át az érettségin, akik azt sem tudják kb. hogy jelenleg hogy hívják Magyarország miniszterelnökét. A rengeteg csalás az érettségin tanárok segítségével, stb.


Én nem érzem magam okos embernek, nehogy félreértsen valaki, csak azok a beszólások, hogy az érettségit a hülye is megtudja csinálni és társai, elég elkeserítőek.

Sok múlik azon, hogy az adott tantárgyból milyen tanár tanított, és mire van lehetősége valakinek, és még egyéb tényezők.


De ha valakinek nem sikerül az érettségi, azt megvetik. Miért ? Érettségi nélkül egy ember nem lehet a társadalom hasznos tagja ?



2020. ápr. 30. 02:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Mármint, hogy miért szólnak be azok, akik kőkemény munkával érettségit szeretek azoknak, akik ingyenjegyet kapnak egy írásbeli után? Még szóbelizni (azaz tanulni) sem kell az érettségiért? Az ingyenjegyes évfolyam megbélyegzett lesz szinten mindenhol! Szerinted az oktatók nem fogják őket szívatni egyetemen-főiskolán ezért?
2020. ápr. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Azért, mert a most érettségizők is kikerülnek a “piacra”, és például ha a mostaniaknak átlagban jobb jegyeik lesznek, mint a korábbiaknak, akkor tisztességtelen előnyhöz jutnak a felvételiken – és nem csak idén, hanem bármikor később is.
2020. ápr. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenkinek az a legnehezebb, amit éppen csinál, és ez teljesen normális is. Neked most az érettségi a nagy dolog az életben, nincs ezzel semmi baj, akik már túl vannak rajta, azoknak is nagy dolog volt annak idején. Aztán ők túl lettek rajta, utána szembesültek sokkal nehezebb dolgokkal is, így nyilván átértékelik az érettségi nehézségét. Mikor te is túl leszel rajta, te is másképp látod majd, és ez így van jól.
2020. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Döntően nem változtak a követelmények, egyesek azt mondják, épp könnyebb lett, mint volt. Érettségi nélkül is lehetsz hasznos tagja a társadalomnak, és érettségivel is lehetsz haszontalan.
2020. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

1# válaszoló, és akkor a sok "ingyen" diplomásra mit mondjunk majd?

Azért egy B2-es nyelvvizsga nem olyan eget rengetően elérhetetlen szint... Igenis van egy csomó olyan szakirány, ahol kell a nyelvvizsga és a minimális nyelvtudás, erre meg elengedik az egyik alap követelményt. Szakmai gyakorlatot nem akarják elengedni?

Sőt, adják oda ingyen, mert járvány van.

2020. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

"Csak azok a beszólások, hogy az érettségit a hülye is megtudja csinálni és társai, elég elkeserítőek" - Bocs, de én azt szoktam mondani, hogy ezeket a középszintű érettségiket kb. a macskám is meg tudná írni, és nem érzem, hogy ez durva beszólás lenne.


"évről évre nagyobb a követelmény" - ez csak részben igaz. Pl. a matek érettségit általános iskolai tudással is meg lehet írni. (Az első rész tulajdonképpen megalázóan egyszerű feladatokból áll, és már ezekből is szóbeli nélkül össze lehet hozni a kettest.


"sok múlik azon, hogy az adott tantárgyból milyen tanár tanított" - persze, de ez mindig így volt.


"Ha valakinek nem sikerül az érettségi, azt megvetik" - nem vetem meg, erről szó sincs. Azt nem bírom, ha valaki "sír", hogy "jaj, milyen nehéz. Az érettségiben az a nehéz,

- új helyzet

- sok múlik rajta, ezért nagy a stressz

- egyszerre kell számot adni több tárgyból a tudásodról

Meg persze az emeltek és az idegen nyelv, aláírom, ezek nehezebbek.


Amúgy én szakváltás miatt 4 emeltet csináltam: matek, töri, biológia, kémia - szóval van némi tapasztalatom, de ha ezt itt leírom, mindig lepontoznak érte, mintha valami bűn lenne, ha valamit TUD az ember.


Néha heccből megcsinálom "élesben" az adott évi középszintű feladatsort pl. ha van érintett az ismeretségi körben, pl. matekból, minden készülés, függvénytábla stb. nélkül. 60% felett szokott lenni.


"Érettségi nélkül egy ember nem lehet a társadalom hasznos tagja?" - természetesen lehet.

2020. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Elengedték a szakmai gyakorlatokat is sok egyetemen.
2020. ápr. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Gáz a nyelvvizsga nélküli diploma, nem hiszem el, hogy egy elvileg okos, értelmiségi ember nem tud egy nyelven középfokon megnyikkanni, legyen az bármilyen szakot is végzett. Analfabéták vagyunk így is idegen nyelvből...

A szóbeli nélküli érettségi szerintem pont nehezítés, a többség a szóbelivel javítja fel az írásbelijét (pláne mert esetleg a tanára tudja, hogy jól tanult, csak kicsit gyengébb lett az írásbeli, így felhúzza a jegyét). Szerintem már idén is hátránnyal indulnak azokkal szemben, akik korábbi eredményekkel felvételiznek.


De... aki csak érettségizni akar és nem tanul tovább, annak most lényegesen könnyebb dolga van. Az írásbelire sokat nem kell tanulni, ilyenkor már nincs is mit. Az irodalom az kb szövegértés meg írj pár oldalt valamiről... A töri akkora anyag, hogy azt sem most kell elkezdeni ismételni, de a források segítségével szintén kb szövegértés... A matekot hagyjuk, azt vagy érted vagy nem, meg ott a négyjegyű. Az idegen nyelv meg megint szövegértés meg behelyettesíthetés, meg írsz egy levelet a barátodnak Londonból kb, hogy sokat esik az esô :D Ennyi a nagy érettségi idén.

2020. máj. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Én nem értem ezt az ingyen jegyes rikácsolást... visszaemlékezve az én érettségimre 2013-ból /osztály szinten/ szinte mind a szóbelinek köszönhetjük a jobb jegyeket. Az írásbelik olyanok lettek amilyenek, nekem pl soha nem ment a nyelv, töriből is kb az esszét sikerült megírni mert a feladatsor nagyon kifogott rajtam, ha akkor nincs szóbeli ami nem egy váratlan feladatsor hanem csak egy pakk ami adott, csupán meg kell tanulni... sokan elvéreztünk volna.

Én pánikolnék ha most kellene érettségizni.

2020. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogok érettségizni,de az útolsó válaszadóval értek egyet. Töriből a tanárunk 2 hete ki is jelentette,hogy a szóbelivel általában 1 jeggyel jobb,mert annyira nem szoktak jók lenni az írásbelik. Meg visszanéztem,megoldottam 2013ig és a 2013as meg 2014es már mennyivel nehezebb volt,de ennek ellenére a mostani érettségiken is a ,,tippelősön" 1.rész,el lehet vérezni. Rosszabb jegyek lesznek az biztos,gondolom alkalmazkodik a felsőoktatás,ha nem akkor így jártak a csoda egyetemek. Már lehet a 3as is jónak fog számítani. Az emelteket kell megtolni,mert ott tényleg most lehetne kihasználni,hogy a 60%os írásbelivel nem kell küzdeni a 45%ért szóbelin.
2020. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!