Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tankönyvet, feladatgyűj...

Milyen tankönyvet, feladatgyűjteményt ajánlotok emelt szintű matek érettségihez?

Figyelt kérdés

Olyan tankönyvet keresek, amiben az emelt szintre szükséges tananyag van definíciókkal + példákkal + pár feladattal.

Illetve mivel mérnöki szakon szeretnék továbbtanulni, olyan tankönyvekre/feladatgyűjteményekre is kíváncsi vagyok, amik megkönnyítik majd az egyetemi matekba való belerázódást.


Nyugodtan rámsószhattok nehezebb feladatgyűjteményeket is, most vagyok 11-es, már a 12-es tananyagot is átvettem, ami kell a középszintű érettségire - nagyrészt meg is oldottam a középszintű tételeket, szeretnék szintet lépni. (Sajnos nem olyan profiú osztályba jelentkeztem, ahol lehetőségem lett volna komolyabban matekozni, ezt nem bántam meg, de szeretném bepótolni a "lemaradást".)



2020. máj. 4. 12:40
 1/3 anonim válasza:
Mozaikos könyvek a legjobbak, mi is azt használjuk fakton. Van általánosan 11, és 12.es tankönyv, ami szintén jó (most online ingyenesen elérhetőek is), és az analízis tankönyv tartalmazza az emeltesebb részeket. Mindegyikhez van feladatgyűjtemény, részletes, kidolgozott megoldásokkal, így könnyen tudod ellenőrizni magad. Definíciókkal, tételekkel is tele van a könyv, így jól használható, még próbaérettségit is találsz benne. A mozaik honlapján pedig megtalálod a kidolgozott tételeket is. Remélem segítettem, és sok sikert a felkészüléshez neked is!
2020. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen! én is szemezgettem a mozaikos tankönyvekkel, jól jött a megerősítés, hogy érdemes belőlük dolgozni.
2020. máj. 4. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

A veszélyhelyzet miatt most ingyenesen letölthető.

2020. máj. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!