Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK Földrajz vélemények?

ELTE TTK Földrajz vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az ELTE TTK földrajz szakára jelentkeznék jövőre, legalábbis kilátásban van. Mi a véleményetek róla, a tanárokról, közösségről, magáról a szakról(ha mondjuk odajártok vagy ismertek olyat, aki oda jár)?

2020. máj. 7. 04:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Bocsi, lehet, hogy már nem is aktuális. Röviden: NE, SOHA!


Egy borzalom az egész, itt végeztem el az alapszakot és most fogok végezni a mesterrel is. Az alapszakon tele van minden félév tárgyakkal, többnyire vizsgákkal, ami azt jelenti, hogy minden vizsgaidőszakban 12-14 vizsgánk van. Alapvetően ezek teljesíthetőek, tanulósak inkább, bár van pár szopatós.

A tanárok többnyire normálisak, bár van egy-két kevésbé normális. A közösség sokmindentől függ, engem speciel sose érdekelt, a HÖK hasznavehetetlen seggnyalókból áll.


A fő probléma az, hogy a BSc-vel nem érsz semmit, muszáj mellé mester is (nem feltétlenül az ELTE-n), de még az se mondanám, hogy túl sokat ér. Nagyon elméletközpontú az oktatás, a gyakorlatra semmi hangsúlyt nem fektetnek, raádásul sok tárgy van, amelyek ismétlődnek, ugyanarról van szó több alkalommal is (pl. Kőzettan, Földtan, Kárpát I., II., teljesen felesleges ezekből ennyi és rohadtul meg fogod utálni). Az egyetem TO-ját inkább nem minősíteném, az ügyintézést felejtsd el, haszontalanok, cserébe szopatnak, ahol tudnak.

Ha szereted a föcit, akkor gyere (bár inkább ne), viszont nem fogsz megélni belőle és idegileg tönkremész, ahogy én és rengeteg szaktársam is. Nem ajánlom, ha nem pesti vagy, akkor inkább menj vidékre, azok lehet, hogy elviselhetőbbek.


Területfejlesztő vagyok amúgy, de rühellem. Szóval ha nem tudományos pályára készülsz, ne gyere.

2022. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!