Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen pontszámváltozást...

Milyen pontszámváltozást prognosztizáltok a lentebb említett, egyetemi képzésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A győri Széchenyi Egyetem kötelékében szeretném megkezdeni felsőoktatásbeli tanulmányaimat, “Építészmérnök (ANA) vagy esetleg (ANK)” szakon.


Tények, statisztikák röviden:

- tavalyi (első helyen) jelentkezők száma: 53

- felvételt nyertek: 22

- ponthatár: 334


- idei jelentkezők száma, első helyen megjelölve: 47


Mit gondoltok, tekintve a jelentkezők számának ~12%-os csökkenését, a pluszpontok rendszerének megreformálását (tavaly nekem is 70 (!)-nel lett volna több pontom, mint idén!), illetve a vélhetően nem növekvő érettségi átlagokat (nincs szóbeli, ami a nagytöbbségnek javító tényező volt), gyakorlatilag kizárható, hogy a pontszám emelkedjen, “legrosszabb” esetben stagnáljon?


Az emelkedés melletti egyetlen érv az lehet, hogy - állítólag... - az idei érettségi vizsgák jóval egyszerűbbek voltak, mint a tavalyi.


Előre is köszönöm megtisztelő válaszaitokat!



2020. máj. 8. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az egnyugtat téged, az egyetem arról szól, hogy a hülyék akkor sem kerülnek be, ha régebben érettségiztek.

Ugyanis a pontszám tökmindegy, édesem. A lényeg az, ami a fejedben van.

2020. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amennyiben ez igaz (lenne), akkor a válaszod alapján teljes meggyőződéssel merném feltételezni, hogy semmiféle kötelék nem áll fenn közted és bármely felsőoktatási intézmény között, lévén, a válaszod teljesen értelmetlen.


Nem, sajnos - az általad leírtakkal ellentétben - nem ész, logika, IQ-teszt, szimpátia, vagy bármely más kritériumrendszer szerint bírálják el a jelentkezéseket, hanem kizárólag az 500-as pontszámítás elve szerint, teljesen objektív formában.


(Megkeseredett “gondolataidból” kiindulva egyébként merem állítani (akár arccal és névvel is!), hogy már most különb életem van mind anyagi-, mint pedig társadalmi oldalról, mint neked valaha lesz.)

:)

2020. máj. 8. 13:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!