Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak magyar iskolákban...

Vannak magyar iskolákban olyan lehetőségek, hogy magasabb szinten lehessen tanulni tantárgyakat?

Figyelt kérdés

Ismerek EGY iskolát, ahol lehet IB programra beiratkozni, az se egész gimnáziumban, csak 11. osztálytól. Attól tekintsünk el, hogy például olyan osztályba jársz (mondjuk matek-fizika, vagy biológia-kémia).

Külföldön láttam edig csak ilyet, AP, Honors, College courses, stb formában. Ilyen lehetséges Magyarországon?



2020. máj. 12. 12:32
 1/6 Barackoshányás ***** válasza:
Fakultációra gondolsz? Ami az emelt szintre készít fel?
2020. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, ismerem a fakultációt, de én arra gondolok mikor már akár 9. osztálytól elkezdhetsz emelt/egyetemi szinten tanulni tantárgyakat (nem feltétlen mindet).
2020. máj. 12. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy az IB az ilyen nemzetközi "érettségi", ha valaki külföldön akar továbbtanulni sokkal jobban elfogadják, mint a magyar érettségit. Engem is érdekelne a válasz a kérdésre, hogy Mo-n hol lehet ilyet csinálni, nagyon kivételezős-elit iskola lehet az ahol erre lehetőség van!
2020. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok


Mo-n összesen 7 gimnáziumban lehet IB-t tenni, de mivel a vizsgák nyelve nem magyar (legtöbbször angol), ezért csak kéttannyelvű iskolákról lehet szó.


Visszatérve pedig, saját személyes tapasztalatok alapján, a világ legjobb egyetemei (Oxford, Cambridge stb.) semmibe veszik a magyar érettségit, azzal oda csak úgy lehet bekerülni, hogy diákolimpiai versenyeredményekkel mellette. De úgy tűnik az IB lehetősége is csak a kiváltságosoknak adatik meg, nehogy mindenki elmenjen. De ez nem jelenti, azt, hogy akinek se Fazekas, se IB nem adatik meg az nem olyan jó, mint a kiváltságosok. (Személyes tapasztalat!)

2020. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én egy olyan gimnáziumban láttam IB programot (11.-től lehet elkezdeni), ami nem kéttannyelvű, viszont nehéz bejutni sajnos.

Külföldön szeretnék továbbtanulni, úgyhogy végülis nekem ez nagyon jól jönne, de Mo. sajnos nem igazán szolgál ilyen lehetőségekkel.

2020. máj. 13. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen az államnak nem érdeke a kivándorlás. A legtöbb magyar érettségivel továbbtanuló pl. Angliában ilyen nevesincs egyetemeken tanul tovább. Viszont ismerek olyat és ajánlom akkor neked is, aki 2 éves középiskolai képzésre jött ki egyenest és onnan már simább volt az út elitegyetemekre. Hosszú távon nagyon megérte neki.
2020. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!