Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Grafikusnak tanulni, egyetem...

Grafikusnak tanulni, egyetem nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a grafika szakirány, de nem tudom, hogy vágják bele. Egyetemre nem tudok menni grafikus szakra, mert már egyetemista vagyok, kiiratkoztam 2 szakról és most fogom elkezdeni azt amire elsőként kellett volna jelentkeznem. Így a grafika szakra nem lenne elegendő államilag támogatott félévem. Nem jártam rajzos/ művészeti iskolába. Így azt gondolom hogy a felvételi követelményeket sem tudnám teljesíteni.


Okj-s képzésen gondolkodom, de nem tudom melyik és hol van olyan, amit megéri elvégezni?


Budapesten találtam a legtöbb lehetőséget, illetve Sopronban is egyet.

Vannak különböző továbbképző központoknak is (pl. Soter-Line, Oktáv,stb.), bár valamiért ezekhez kissé vonakodva állok, hogy valóban adnak-e releváns tudást.


Mivel egyetem mellett végezném, hétvégi/levelező okj lenne a legjobb. Habár egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy a kettő egyszerre mennyire lehetséges megvalósítás szempontjából, nagyon érdekel ez az egész, és mindenképpen szeretnék ezzel foglalkozni előbb vagy utóbb, mert úgy érzem ebben jól érezném magam.


Valakinek van tapasztalata ilyen téren, vagy a grafikus szakmának a tanulása téren? Mennyire lehet releváns, hasznos egy OKJ?

Vagy akár önerőből is meg lehet tanulni komolyabb szinten? Gondolok ezalatt a különféle programok használatára (Ps, Ai stb.), rajzolásra, festésre, meg egyéb szükséges dolgokra.


Valakinek van ötlete, hogy mit lehetne tenni ilyen helyzetben?


22/L



2020. máj. 13. 11:04
 1/1 anonim ***** válasza:
92%
Egyre figyelj, ha grafikus leszel: Bturbonak ne csinálj semmit, mert nem fog kifizetni.
2020. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!