Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, nektek is van...

Egyetemisták, nektek is van olyan tantárgyatok, amikből az online vizsga nehezebb lett, mint az eredeti?

Figyelt kérdés
Az egyik vizsgától nagyon félek, mert az online gyakorló kérdések is olyan szintűek, hogy a nagy része nincs benne a könyvben sem, így még ha tanulok sem fogok átmenni... :(
2020. máj. 15. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, plusz az idő zavar. :D Normál esetben lenne rá másfél óra, most még alig 20 perc.
2020. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk a határidőkkel voltak bajok.

Project Management for IT volt a tárgy neve, ami 50% csapatmunkából és 50% vizsgából állt.

Az utóbbi helyett egy online vizsgát akartak, de végül meg inkább lett helyette egy másik beadandó. A határidő eredetileg május 5 volt, de az egyetem hivatalosan mindenkinek adott +2 hetet a korona miatt.

Majd az előadó a beadandóra kitett egy május 1 dátumot, mondván, hogy a vizsgára sokat kellett volna gyakorolni, tanulni stb.. A vicc az, hogy ugyanaz nap volt a határidő a a tárgy első felére is, vagyis a csapatmunkára.. Sosem volt még ilyen, hogy fedje egymást két határidő egy tárgyon belül.

Szóval nem hogy több időt adott nekünk, hanem még el is vett négyet napot.


Én igazából vizsgákon általában jobban teljesítek mint beadandóknál, meg valamiért jobban szeretem, hogy nem kell valamin ülni heteket és írni a 20-30 oldalas beadandókat. Kicsit bántam, de szerintem ez sem sikerült rosszul.

2020. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Jah aggaszt engem is az idő miatt. Szerencsére a 8-10 vizsga ami altalaban van most csak 5. Szóval mázlistának érzem magam ebben a helyzetben hogy több szemináiumom/gyakorlatom volt mint előadás a félévben. És az előadásokból is 2 szóbeli lesz. Ami aggaszt ebben is hogy felkészülési idő nélkül kell majd mondani, illetve mint már említettem az idő pl két esszére amik elég komplexek 40 p adnak és akkor ez meg a jobb írásbeli feltételek közé tartozik.

Szóval aggasztó meg alig volt óránk így nincsenek normálisan meg az anyagok sem, és a könyvtár sem működik és minden tanár azt mondja hogy szerezzük be, csak sehol nincs pdf-ben sem és nem akarok pénzt kidobni ezekre is.

Szóval igen ideges vagyok en is, majd csak lesz valami, de sok sikert nektek is.

2020. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen..és nem tartom korrektnek, hogy csak amiatt, mert máshol írjuk, nehezíteni kéne. Hiszen a tananyag sem lett más, sőt oktatás gyakorlatilag alig történt, csak feltöltötték az előadást. Aki lelkiismeretes az úgy is készülni fog, aki meg végig akarja puskázni az úgyis megoldja, nem kellennének ehhez direkt olyan nehéz feladatok, hogy aki készül, az se tudja megoldani, nehogymár túl jó jegyek legyenek.

És az idővel ugyanez van, amit a kitöltésre adnak, nem reális szerintem. Élőben sem mindig fél vagy 1 perc alatt ugrik be a válasz, hanem van ahol gondolkozni kell.


De mindegy, valahogy csak megoldjuk. :D

2020. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem amiatt lett nehezebb néhány vizsga, mert olyat kérdeznének, ami eltér a tananyagtól, hanem azért, mert a szóbeli vizsgáknál egyáltalán nem kapunk felkészülési időt. Normál esetben megérkezem a vizsgára full stresszesen, kihúzom a tételeket, megnyugszom, hogy jókat húztam, összeszedem a gondolataimat, kidolgozom őket. Most kihúznak majd nekem random szám generátorral egy tételt és köpni-nyelni nem tudok majd, egyből kérdeznek.

Van egy olyan érzésem, hogy katasztrófa lesz ez a vizsgaidőszak.

2020. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nálunk is inkább az idővel van a probléma, mert a többség úgy próbálja ellehetetleníteni a puskázást, hogy lecsökkenti az időkeretet mondván, hogy így nincsen idő kikeresni a választ… csakhogy sokszor arra sincsen idő, hogy normálisan átgondold a feladatot. Például a legutolsó zh-m egy online teszt volt, 3 oldal, 45 perc alatt. Volt benne szövegfelismerés és meg kellett válaszolni a hozzájuk kapcsolódó kérdéseket, voltak kifejtős kérdések, feleletválasztós kérdések és írni kellett kettő elemzést is. Maga a feladatsor nem volt nehéz, de szerintem erre kevés volt az idő, legalábbis nekem nagyon kellett sietnem. A feleletválasztós tesztek is ezért rosszak, mert azt gondolják, hogy "aaah meddig tart bejelölni a rubrikát", csak nincsen idő ténylegesen értelmezni és átgondolni a feladatot. Engem ilyenkor eleve mindig stresszel az is, hogy kifutok az időből, nem fejezem be és nem adom be időben és emiatt kapkodok, nem tudok normálisan koncentrálni a feladatokra. Úgyhogy ez engem is nagyon zavar. Megértem a tanárokat, hogy el akarják kerülni, hogy mindenki kimásolja és kipuskázza a válaszokat, viszont attól még azért szerintem illene normális időkeretet is biztosítani. Valaki pl. pont emiatt döntött úgy, hogy vizsga helyett inkább beadandót írat, mert azon egyértelműen látszik, ohgy megdolgoztál-e vele vagy sem és akkor nem kell ezen aggódni, hogy most ki csal és ki nem.
2020. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt egy, ahol eredetileg kifejtős lett volna, helyette teszt volt, volt rá bőven idő, de a kiadott anyagból szerintem nem nagyon lehetett megírni (a tanár csak a diákat küldte el, de azok inkább neki készültek, nagyon vázlatos volt, látszott, hogy szóban bőven kiegészítette volna, de hanganyagot nem mellékelt).

Volt egy másik, ahol a gyakvizsga helyett volt képes teszt, attól nagyon tartottam, mert ez teljesen új volt, ebben nem volt rutinom, de szerencsére jó fej volt a tanszék, és tényleg baráti képeket válogatott össze:)

Általában korrektek a tesztek, időben is, nehézségben is.

2020. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 tárgynál lett könnyebb, a többinél nehezebb.

- Az egyik ok, amit többen is írtak: Kevés az idő. Nem ahhoz, hogy kikeresd puskából, hanem konkrétan ahhoz, hogy fejből leírd egyből.

- Az egyik tanár olyan zh feladatokat adott, amit nem is tanított. A féléves anyagból az egész a félév elejét fedte csak le, amit még megtudott tartani, DE a zh. több, mint fele nem is a tantárgyról szólt.

2020. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!