Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanácstalan vagyok. Orvosi...

Tanácstalan vagyok. Orvosi vagy turizmus-vendéglátás szak?

Figyelt kérdés
A gimnáziumban, ahová jártam a biológia fizika kémia oktatás elég gyenge volt. Mivel úgy döntöttem orvosira szeretnék menni, biológiából és fizikából különórákra jártam 11-12. osztályban. Idén érettségiztem és felvettek a debreceni egyetem orovsi karára. Azonban már a 12. osztály során egyre többször bizonytalanodtam el a választásomat illetően. Továbbra is érdekelt az orvosi pálya, de egyre inkább vonzott a turizmus-vendégltátás szak is. Azonban végigcsináltam a felvételit, és fel is vettek orovosira. Azonban ennek ellenére is ott a kétely, ez-e a helyes irány? Gondolkodom egy lehetőségen: beiratkozom az orovsira, de halasztok. Ez alatt elvégzek egy okj-s képzést (így elég pontom lenne a corvinus t-v szakára). Illetve segédápolói munkát vállalok. Így belelkóstolok az üzleti tanulmányokba, és belülről az egészségügybe is. Nem tudom ez jó ötlet-e. Bármilyen véleményt, tanácsot szívesen fogadok, köszönöm!
2010. júl. 29. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem halasztanák(amúgy sem annyi lesz az az annyi talán) az orvosival többre mész, Mo-n a turizmus is sztem nagyon telített már, sokan vannak, aki ilyesmire járnak.De persze ez a te döntésed kell h legyen.
2010. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

figyu ha akar dolgozni orvosi

ha nem akkor turizmus

dönts okosan válaszd az orvosit

2010. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Turizmus-vendéglátáson évente 40ezer ember végez Magyarországon, ez az egyik legnagyobb "büfészak"...
2010. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
orvosi
2010. júl. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Menj el orvosira és közben jelentkezz turizmus- vendéglátásra. Első év végén van ápolástan gyakorlat:)

Ha ott nem tetszik meg a dolog, akkor hagyd a fenébe:)

2010. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
orvosi...
2010. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nehogymár egy orvosit akarj a turizmussal összehosonlítani!! az szart se ér, mindenki rajtuk visít, hogy mekkora nyomorékok. egyértelműen orvosi!! de ahoz mér fizikáztál? oda biosz és kémia kell!
2010. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak az a baj, hogy egy nem száz százalékig biztosan félek belevágni az orovsi tanulmányokba.
2010. júl. 30. 11:54
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

De azért abba is bele kell gondolni, hogy csak 12 féléved van, és a turizmus jóval olsóbb, mint az orvosi.

Ha elkezded az orvosit, és otthagyod, akkor könyebben össze lehet szedni turizmusra a pénzt, ha kicsúszol a félévekből...

De ha a turizmussal kezded, akkor orvosira már nehézkes.

2010. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha ez neked nem egyértemű, akkor hanyagold az orvosit, mert úgyis csak kiperegnél 1-2-3 év céltalan kínlódás után. oda csak az való, akiben ilyen idióta kérdések nem merülnek fel, már bocs, hanem mély meggyőződésből, elhivatottságból megy oda.
2010. okt. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!