Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érhet hátrány azért mert...

Érhet hátrány azért mert magyar egyetemre megyek tanulni?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősömtől megkaptam,hogy aki magyar egyetemre megy az egy utolsó lúzer és semmit nem ér az életben és aki nem amerikai vagy dél-amerikai egyetemre megy az semmit nem ér viszont én nem akarok addig elmenni de magam alatt vagyok emiatt teljesen :C

Aki nem dél-amerikai vagy amcsi egyetemre jár az annyira nem ér semmit?


2020. máj. 21. 01:36
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szerintem túl sok filmet néznek az ismerőseid. Ha érdekel, szereted és jó vagy abban amit tanulsz, könnyen el tudsz majd helyezkedni.
2020. máj. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen csak kapom amióta jelentkeztem hogy az amerikai és dél-amerikai egyetemek a legjobbak a világon és aki nem azokban végzi el az semmit nem ér hozzájuk képest
2020. máj. 21. 02:49
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen körökben mozogsz, de én ismerőseim közt csak 1-2 tanul külföldön, és ők is csak Ausztriában.

Nagyon kevesen vannak, akinek ez anyagilag belefér.

2020. máj. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Nyilván a külföldi egyetemek sokkal jobbak, mint a pártkatona-képző, az állam csöcsén lógó magyar egyetemek! Külföldön egy magyar diplomával senki vagy! Itthon pózerkedhetsz vele... Én 3 évig jártam az USA-ban egyetemre, meg is van az eredménye, lényegében bárkivel szemben előnyben voltam eddig a munkavállalásnál, amikor meglátták a papírjaimat! És nem, nem gazdag családból származom, hanem eladtam mindenemet - értsd ezalatt, még a nem fontos ruháimat is - hogy kimehesek anno tanulni!
2020. máj. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerőseid ott tanultak? Vagy miért hiszik magukat istennek?

Azért Magyarország relatíve kevés azok száma, akik amerikai egyetemen tanulnak. Nekem egy ilyen ismerősöm sincs, mégis jól keresnek.

2020. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 MLGuy ***** válasza:
100%

Az így biztosan nem igaz, hogy aki magyar egyetemre jár, az lúzer lenne és semmit sem érne el az életben. Nem lúzer, aki magyar egyetemre jár, hanem racionális. Például ha később Magyarországon szeretnél élni és dolgozni, jóformán felesleges bármilyen nem magyar, de nem is top 10 egyetemre járni. Ha Oxfordban vagy a Harvardon diplomáztál, akkor nem kell magyarázkodnod itthon, hogy hol szerezted a diplomádat; de ha nem ennyire ismert egyetemen végeztél, legyen az akár egy ETH Zürich (ami tényleg egy top egyetem Európában), akkor itthon már nem vagy előnyben egy BME-vel szemben.


Nemzetközi viszonylatban sem értéktelen a magyar diploma. A helyi diplomák általában jobban csengenek, ezért például Németországban nyilván jobb egy müncheni vagy berlini diploma, mint egy budapesti. De ettől még a magyar diploma nem lesz értéktelen, csak kicsit jobban meg kell küzdened a felvételi interjúkon.


Természetesen ha az az ambíciód, hogy az MIT-n szeretnél professzor lenni, akkor jobb, ha egyből az MIT-n kezdesz, mivel nagyon fel se vesznek máshonnan még a saját PhD programjukra se, nemhogy professzornak. De az Ivy League egyetemeket leszámítva nincs különösebb jelentősége, hogy Amerikában vagy Magyarországon szerezted-e a diplomáidat.

2020. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akit az érdekel benned elsődlegesen, hogy milyen menő egyetemre jársz... hát legyen boldog ott ahol van, Amerikában!
2020. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is atfutott egyszer a fejemben, hogy jobban jarnek kulfolddel, de aztan rengeteg dologra jottem ra

-az a bizonyis amerikai elet nem olyan mint a filmekben, nagyon kemeny penzeket fizetsz az oktatasert (van egy baratom aki public egyetemre jar es igyis milliokat fizetnek evente az egyetemre)-ami egyszeruen nem egy atlagos magyar penztarcanak lett kitalalva, es a megelhetest is finanszirozni kell

-ossze sem lehet hasonlitani egy amerikai, esetleg azsiai diakot magaddal. Az orszagunk nem gazdag, a csaladok nagy resze nem tudna ezeket a penzeket finanszirozni-egyszeruen osszehasonlithatatlan, nincsen olyan minosegi oktatas ami megteremti neked hogy valos kutatoi tudast szerezz mar fiatalon


-ennyi penzbol amennyit a diakok fizetnek, el is varnam a komoly felszereltsegu kutatomuhelyeket. Gondolj bele hogy kb egy magyar egyetem eves koltsegvetese annyi mint egy amerikai egyetem egy havija...

-attol hogy valaki amerikaban tanul, nem azt jelenti hogy o nem fog megkuzdeni a problemakkal, csalodasokkal es minden olyan dologgal amit minden embert erinti, nekik is felkell egzisztenciat epiteni, de nyiltan konnyebb egy amerikai diplomaval elindulni


Illetve egyebkent minden rajtad mulik, hogy fejleszted magad. Europaban is rengeteg kivallo egyetem van, mesterkepzesre meg kijuthatsz, en is azt tervezem


Amugy a barataid hol is tanulnak? Mert ha kinn is tanulnak elegge elfelejtik honnan jottek-es ha ilyen lenezoek akkor mit sem er az amerikai diploma, ha embersegbol nullak!

2020. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Butaság. Kaphatsz te bármilyen képzést,ha nem tudsz jól helyezkedni. Igen,lehet,hogy ha te egy top egyetemen végzel akkor előnyben részesülhetsz a papírjaid miatt mint aki itt végzett. De ez baromira nem azt jelenti,hogy aki itthon végzett,az béna,lúzer lenne vagy esetleg kevesebbet tudna. az a lényeg,hogy te jól érezd magad az egyetemen,ez idő alatt is dolgozz azért,hogy olyat csinálhass utána amit szeretnél.

Van egy ismerősöm akinek nincs diplomája mégis jobb élete van,többet keres mint az a bizonyos diplomás ismerősöm,aki minket lenézett mert ő kijuthatott az oxfordi egyetemre. Mindig fennhordta az orrát,hülyének nézett minket aztán most egy irodában ücsörög kevesebb fizuért mint én,vagy az előbb említett barátnőm,akinek nincs diplomája. Persze erre ellenpélda is van,ezzel csak azt akarom hangsúlyozni,hogy az életben nem csak az számít,hogy melyik egyetemen tanultál.

2020. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
4-es melyik egyetemre jártál?
2020. máj. 21. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!