Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jobban sikerült volna az idei...

Jobban sikerült volna az idei érettségid,ha van szóbeli?Lehetséges,hogy lejjebb esnek a felvételi ponthatárok 2020-ban?

Figyelt kérdés

Mivel eltörölték a szóbeliket,senkinek sincs javítási lehetősége,hogy a szóbelivel felhúzza az írásbeliét.Ez alapján kíváncsi vagyok,hogy mennyien vannak ezzel így(az én környezetemben mindenki a szóbelivel húzta volta fel az írásbeliket,de kíváncsi vagyok idegenek véleményére is,mert ha sokan vagyunk ezzel így akkor lehetséges,hogy a ponthatárok is lejjebb mennek,ha mindenkinek rosszabbra sikerült,mint ahogy szóbelivel sikerült volna.:)


*A ,,tanulni kellett volna nem itt nyarvogni” és hasonló beszólogtó emberek kíméljenek,egyrészt nagyon sokat tanultam hónapokkal előtte,5-ös tanuló vagyok másrészt nem vagyok kíváncsi a lekezelő kommentekre,csak a kérdéssel kapcsolatos nem lekezelő válaszokra.Köszi!*



2020. máj. 24. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esni fognak, de reálisabb képet kapunk a diákok tudásáról.


Az esetek nagy részében simán odaadják az 50 pontot, amíg máshol azért vért kell izzadni.

Van ahol egyenesen a szóbelivel oldották meg, hogy ne bukjon meg az évfolyam (gyermekmegőrző szintű "középiskolák")


Nekem így sikerült a legjobban, szinte minden tantárgyam 85% feletti, emelt fizika is 80% körüli lett. És nem kellett szenvednem még egy hónap szóbelire való készüléssel.

2020. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

szerintem is esni fog, de a tudatosan tanuló-gondolkodó diákokat ez nem fogja befolyásolni.

írásbeli = gyakorlati tudásfelmérő

szóbeli = betanult tételek visszamondása

Egyértelmű, hogy aki magolósabb annak sokat jelentene a szóbeli, ahová feketén fehéren meg van mondva, hogy mit kell tudni. Az írásbeli sikeres teljesítéséhez szükséges némi talpraesettség, hogy rágyere mit is kérnek a 3 sorban megfogalmazott kérdésben, és tudjad az előzetes tudást alkalmazni. Akinek ez megy, annak a szóbeli anyag megtanulása is logikus úton könnyebben sikerült volna.

2020. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,de azért hozzátenném(utolsó),hogy emelt szinten és nyelveknél nem így van.Középszinten (ami nem nyelv)viszont igazad van.
2020. máj. 24. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Egyetértek. Nyelvi szóbelire is be lehet tanulni az előre megírt szöveget, de úgy hiszem itt azért nagyobb a bukás lehetősége ha a tanár kérdését nem érted/ olyanokra kérdez rá amit te személy szerint nem írtál bele a tételbe. Dehát sok helyen a tanárral addig gyakorolják a szóbelit, hogy a vizsga közben feltett kérdéseket is tudja már a diák... Na mindegy.
2020. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen ebben is igazad van,bele sem gondoltam mert én nyelvből csak emelt szinten érettségiztem(és szóbeliztem)ott meg ugye idegen tanárok vannak.De valóban saját tanárokkal azt is be lehet gyakorolni,ez eszembe se jutott.
2020. máj. 24. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen javított volna a szóbeli, ha nem is sokat, de egy-két pontot biztosan. Ami azért nem mindegy :DD

Most, hogy megtudtam, mindegyik 80°% felett lett. Mondhatni nincs okom panaszkodni. A pontszámító alapján a bejutáshoz elég pontot szereztem, de bevallom, jobban örültem volna, ha még szebb százalékokat kapok...

2020. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!