Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tömörkény humán, vagy...

Szegedi Tömörkény humán, vagy spanyol tagozata a jobb?

Figyelt kérdés

A húgom pályaválasztás előtt áll, de nem igazán tud dönteni. Volt már szó a Radnóti és a Deák spanyoljáról is, szóval még azok sincsenek kizárva. Abszolút humán beállítottságú, de nagyon érdeklik az új dolgok, így most azt vette a fejébe, hogy nagyon szeretne spanyolul tanulni. Az elején úgy voltunk vele, hogy majd elfelejti, de nem így történt. Már magától is elkezdett tanulni szavakat. Szerintem egész jól halad, akár meg is tanulhatná saját maga a nyelvet. Mégis úgy érzi, hogy ő maga nem tudja. A humán tagozat a Tömörkénybe fogta meg a legjobban, mert érdekli a latin és a filozófia is. Ilyen téren viszont azért vannak kétségei, mivel köztudottan ez az iskola inkább a művészetiéről híres.

Amúgy nehogy azt higgyétek, hogy mindezt jó fivére lévén megjegyeztem, itt ül mellettem és diktálja :DD



2020. máj. 26. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Radnóti spanyolról nem sok jót hallottam, egyszerűen más az iskola profilja. A Tömörkénynek a gimi része szinte teljesen humán beállítottságú, a művészeti dolgok nem annyira hangsúlyosak, viszont ha spanyolul akar tanulni, akkor kéttan. Mikorra lesz ez aktuális? Csak mert idén volt egy éles váltás a szakon, és ez nem tudni, hogy meddig tart.
2020. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jövőre fog felvételizni.
2020. máj. 26. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!