Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha fel kell vennem még 2...

Ha fel kell vennem még 2 kötvál kreditet, de csak 3-5 kredites tárgyak elvégzésére van lehetőségem, akkor a "túlcsordult" kredit elveszik?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mi történik? Mert tudom, hogy megy a szabvál kreditekhez, ha a kövtál már megvan, de ha pont ezzel a tárggyal lenne meg?

(ha valaki nem tudoná: kötvál = kötelezően választható tárgy, szabvál = szabadon választható tárgy egyetemen)



2020. máj. 30. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
10%-kal lehet túllépni ingyenesen az összes teljesítendő kreditet. Tehát egy 180 kredites alapképzés esetén 198 kreditig nincs semmi. Ha ezt túlléped, akkor fizetni kell kredittúllépésért.
2020. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánat, lehet nem volt egyértelmű a kérdés. Van összesen 7 kötelezően választható kredit, és 10 szabadon választható, amit fel kell venni. Nincsen két olyan tárgy amivel a 7 kredit pont kijönne, így a pár kredittel mindenképpen több lesz ott. Mondjuk megcsinálok 5 kreditet, van még 2 ami kell. Megcsinálok egy másik 5 kredites tárgyat. Akkor most a maradék 3 kredittel mi történik? A tárgyra járó kreditek fele elveszik? Vagy átmegy csak egy része a szabválokhoz? Erre nem találom a választ.
2020. máj. 30. 21:33
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem veszik el semmi.
2020. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mi lesz vele?
2020. máj. 30. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem "lesz" vele semmi. Akkor több kredited lesz és kész. Amint azt írták, 10%kal lehet több kredited, nem kell érte fizetni. Kevesebb kredited értelemszerűen nem lehet.
2020. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

...

Figyelj, nem akarlak megbántani, de nagyon félreérted a dolgokat.

Összesen 180 kreditet kell teljesíteni nekünk, ennek a nagyrésze meg van szabdva, hogy milyen tárgy. Ezen kívül vannak kötelezően választhatóak, egy listából kell kiválasztani X kreditnyit. Továbbá vannak szabadon választhatóak Y kreditért, oda bármit felvehetsz. Ha teljesítem az X kreditet, de nem pont annyival, hanem egy kicsit többel, mert úgy jön ki tárgyakba, akkor megcsináltam mondjuk X+3 kötvál kreditet. Ha ezen túl kötváltú tárgyat felvennék, akkor az szabválként kerülne elszámolásra, és abba az Y kreditbe számítana bele. Viszont szerintem az X+3-ból az a 3 kredit az nem kerül be a szabvál kreditek közé, mert még a tárgy a kötvál kreditek teljesítéséhez lett használva. Ergo, az a 3 kredit "elveszik", mert nem tudom sehova felhasználni. Ebben nem vagyok biztos. Érted mit kérdezek?

2020. máj. 31. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem én értem. Kérdezz rá a tanulmányi osztályon, hogy ha mondjuk 3 kötvált kell, és 3 szabadon választottat; de te 6 kötvált csinálsz, azt elszámolják -e szabadon választottnak. Tehát azt, hogy szabvál helyett csináltál mégegy kötvált, és hogy elszámolják-e szabválként annak a kreditjeit.
2020. jún. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*Tehát, hogy szabadonválasztottat ki lehet -e váltani kötelezően választott-tal.
2020. jún. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*tehát, hogy az egyenértékű-e, hogyha több kötvált csinálsz , azt elszámolják-e szabválnak, vagy ugyanúgy kell még választani a szabválok közül helyette; vagy te ha több kötelezően választottat csinálsz, akkor a kötelező mennyiségen felül eső rész számítható -e szabadon választottnak.


Amúgy tudom, nem ez volt a kérdés, de ha meg szóval túlléped a kreditet mondjuk 11 %-kal, akkor már fizetned kell a plusz tantárgyakért, amiket pluszban veszel fel.

2020. jún. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!