Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egri Szent Hedvig Kollégium...

Egri Szent Hedvig Kollégium vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Milyen a kollégium? Hogy telik egy napotok (hogy vannak a kimenők stb.)? Melyik iskolába jártok?

2020. jún. 1. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális, de hátha másnak még segít a válaszom.


Sosem laktam más kollégiumban, de azok alapján, amiket ismerősök mesélnek másik kolikról, a Szent Hedvig elég korrekt.


A kollégium épülete régi, de a berendezés, főleg a 3.emeleten eléggé modern, két szoba fel is van újítva. Pár éve a szekrények a folyosóról bekerültek a szobákba, de így is el lehet férni. Nagy pozitívum, hogy maga a kollégium a Dobó téren van (kivéve amikor az ablakod alatt ordítanak éjszaka a népek, de 1-2 szezon alatt megszokod). A bejárat és az étkezés mágneskártyás.


Ami negatívum, hogy a liftet csak a dolgozók használhatják, ergo minden vasárnap fel kell vonszolni a csomagokat a lépcsőn - tiszta haláltúra, de legalább edzett leszel. Meg nem hiszem, hogy sok kollégiumban lenne lift. A másik a melegvíz hiánya, ha nem mész el vacsoraszünetben zuhanyozni, utána olyan lesz az élmény, mintha a téli fagyban mosnád a hajad az Eger-patakban. Tipp: a második emeletre járj fürdeni, akkor is ha a harmadikon laksz.


A wifit pár éve megszerelték, nekem estefelé a Netflixet is gond nélkül viszi telefonon.


A menza ehető, mindig választhatsz A-B menüből, az elmúlt 5 évben sokat javult a minőség. Pénteken mindenki hidegcsomagot kap, van benne péksüti, felvágott, ilyesmik. Az étkezést kötelező kérni és fizetni, illetve évente 20 ezer forint az alapítványi díj.


Mise havonta 1 van, illetve decemberben heti 1 gyertyagyújtás, de ha jófej nevelőd van és mondjuk sokat kell tanulnod, akkor nem fognak erőszakkal berángatni. Végzősként már elég sokat el lehet lógni.


Az általános kimenő 16.20-ig tart, utolsó két évben 18.00-ig. Utána papírt kell íratnod, illetve ha van állandó programod, pl edzés, akkor van fényképes kártyád, ami lent van a portán, nem kell minden alkalommal a nevelőt zaklatni vele.


A csoportvezetők... Hát akadnak érdekes emberek, kettő nevelőnő van, akik tényleg nagyon aranyosak, segítőkészek, ha őket kapod akkor laza életed lesz. Egyiküktől most ballagnak sokan (köztük én is), ő főleg PVG-seket és Dobósokat visz.


Hogy néz ki egy nap?

Reggel talán 8-ig van reggeli, évek óta késésben vagyok, szóval nem tudom megmondani, sosincs időm lemenni. Iskolából visszaérsz, 15.30-ig van ebéd, ha később érsz vissza reggel viszel le dobozt és elteszik neked. 16.30-tól 18.00-ig tanulószoba, de kérheted, hogy a szobádban tanulhass, változó, mennyire engedik. Szintén csak első 2 évben kötelező. 18-19 óráig vacsi, ha van időd érdemes letudni a zuhanyzást. 20.00-ig megint tanulószoba, 22.00-kor lámpaoltás, de ha viszonylagos csendben vagy és a szobatársaid se zavarja maradhat tovább a villany, az éjszakás nevelő (aki nagyon aranyos) se fogja rád rúgni az ajtót.


Időnként vannak csoportfoglalkozások, illetve kötelező szabadidős program, pl színház, régen énekkar, dök, zumba... Választhatsz, hogy melyikre mész. Változó, hogy melyik nevelő mennyire veszi ezt komolyan.


Talán nem hagytam ki semmit, ha van még kérdés, állok elébe 😌

2021. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!