Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turisztika vendéglátás szak...

Turisztika vendéglátás szak megéri?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek utazni, ezért ez a szak tetszik a legjobban. Milyen jegyek kellenek hogy felvegyenek/érettségi eredmény? Illetve ha elvégzem a szakot hol tudok vele elhelyezkedni?

#Turiumus,turisztika
2020. jún. 4. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezért én nem választanám a turisztikát. A turisztikának nem az a lényege, hogy te utazz mindenfelé, hanem hogy hogyan működik a turisztikai/vendéglátási iparág. Ebben van üzleti rész is, interkulturális kommunikáció, különböző idegenforgalommal kapcsolatos rész, etc. Alapvetően ez egy gazdasági szak, de ebben az ágazatban lehet a legnehezebben elhelyezkedni (legalábbis a gazdaságiak közül) és általában itt a legrosszabbak a fizetések.

Én inkább egy másik (akár szintén) gazdassági szakot választanék. Ha az a célod, hogy az egyetem elvégzése után sokat utazhass, akkor megéri azon elgondolkozni, hogy arra készülsz fel, hogy hogyan lehetnél szabadúszó. A gazdasgi szakokon az a jó, hogy nem olyan vészes a követelmény, hogy mellette ne lehessen életed, munkád. Így tudsz félretenni pénzt utazásra, és utazni is.

A turisztika általában a gazdasági szakok közül a legalacsonyabb pontszámú ahogy észrevettem.

2020. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ:)
2020. jún. 4. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!