Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen rossz a kémia...

Miért ilyen rossz a kémia tantágy oktatása a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Miért csak általános és szerves kémiát tanítanak alapvetően mikor mind a közép, mind az emelt érettségi követelményeiben is szerepel a szervetlen kémia? Ez nem túl igazságos. Másrészt a szerves és szervetlen kémiában miért úgy kell tanítani a reakciókat, hogy "magold be"? Képtelenség csak úgy ennyi reakciót bemagolni, inkább magyarázzák el a reakció menetét, az anyagszerkezeti alapjait.
2020. jún. 7. 18:54
 1/3 kémiatanár ***** válasza:
100%

Az óraszámokhoz képest túl sok a tananyag, ezért sok kolléga a szervetlen kémián spórol időt sajnos, pedig az is benne van az anyagban. Ezen nem fog segíteni az sem, ha az új Nat-ban kilencedikben már csak 1 kémia lesz. (Aztán csodálkozunk, ha elterjednek a méregtelenítő kamu készülékek és áltudományos kuruzslási technikák, lásd homeopátia...)

A magoltatást én sem értem, a hajam is égnek áll, amikor reál szakos kolléga logikus dolgokat magoltatva tanít. Azt gondolom, hogy a szakma legalja, aki ezt csinálja.

2020. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk még úgy volt, hogy 9.-ben általános, 10.-ben szerves, 11.-ben szervetlen kémia. Nekem bőven elég volt az az ismeret, amit leadtak. Nem mindenki akar(t) vegyész lenni. Aki meg az akart lenni, az meg elment fakultációra.
2020. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, valóban szörnyű a középiskolás kémia oktatása. Én amellett, hogy vegyész vagyok egyetemen oktatok és sokszor égnek áll a hajam attól amit első félévesek mondanak, csinálnak, írnak szemináriumon.


Véleményem szerint is egész máshogy kellene tanítani a kémiát általános és középiskolában. Véleményem szerint az lenne az elsődleges, hogy a diákok megszeressék.

2020. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!