Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elítélendő hogy szakgimnáziumb...

Elítélendő hogy szakgimnáziumba mentem érettségi után?

Figyelt kérdés
Szóval gimiben a jó tanulók közé tartoztam, erős négyes voltam. De nekem nagyon nehéz volt ezt az eredményt is elérni, rengeg szorgalom volt benne. A végére teljesen kikészültem a tanulástól. A tanáraim azt hitték, hogy én jó képességű vagyok, csak lusta és azért nem vagyok jobb. Az utolsó évben már nagyon küszködtem a tanulással, ráadásul az egyik tanárom beszólt, hogy nekem az egyetem túl sok lenne. Úgy döntöttem, hogy tényleg jobb lenne nekem egy szakgimnáziumban, amit nagyon szeretek és nem szakadok bele a tanulásba, mégis jók a jegyeim. Azt tapasztalom sajnos, hogy az utcán a volt gimis tanáraim olyan lesajnálóan néznek, bámulnak... De miért, nekik mi közük már ehhez? És nem sokat foglalkozok velük, de az nagyon rosszul esett amikor az is így reagált akivel a legjobb kapcsolatom volt.

2020. jún. 7. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Abszolút nem elítélendő, viszont élnek még a mai napig azok az előítéletek, hogy a szakközepesek "gyengébb értelmiségűek".(<- Ezt egy gyenge szintű gimiben tanító tanároktól hallottam) Én is szakgimibe jártam, 5 percre volt egy gimi, viszont onnan jöttek át hozzánk, mert korszerűbb dolgaink vannak(pl 3d nyomtatók, robotok, stb..), emellett nem mennek tönkre a diákok.


Azért csinálják a volt tanáraid, mert látják benned a lehetőséged, de emellett él bennük a kialakult előítélet az iskola típus miatt.


Személyes példát mondva, én ösztöndíjat vettem át kitünő bizim miatt és ott lenézett az egész tömeg(többnyire gimisekből, gimis tanárokból és a többi diák szüleiből állt), mikor elhangzott, hogy XYZ , a YZD Szakgimnázium tanulója. Egyedül a szüleim tapsoltak meg az iskola igazgatóhelyettese. Senki más nem volt hajlandó. Miután vége lett az ünnepélynek, megkaptam, hogy semmit nem ér az én munkám(jegyeim, közösségi munkám, sőt a versenyeredményeim se).


Én azt tettem, hogy nem foglalkoztam velük. Sokkal könnyebb az élet így, ha nem figyelek a hülyeségeikre. Neked is ezt kellene tenned, először rosszul esik, később pedig idővel jobb lesz már. Nem neked kell rosszul érezni magad, hanem nekik az előítéletük miatt.

2020. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!