Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is bunkóság egy...

Szerintetek is bunkóság egy tanártól?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ma nosztalgiáztam, és eszembe jutottak a jó kis gimis évek, és egy tanár jutott eszembe. Szerintetek mennyire sértő, ha egy tanár így beszél? Egy kb. 40-es férfi a tanár, matek-fizika.


Egyik szitu: egy lány 1-est kapott fizika dolgozatra (a lány egyébként most jogra jár), a tanár így szólt: "tessék vizezd be a szivacsot, erre még talán jó vagy". Erre a lány sírva fakadt.


A másik szitu: matekon egyik társam véletlenül elkalandozott, nem vette észre hogy hozzá szól a tanár. A tanár: "lassan ivarérett a gyerek, és nem tud két számot összeadni".


Egyszerűen nem értem, hogy egy ilyen ember hogy lehet igazgatóhelyettes. Lehet hogy nem tűnik durvának, amiket írtam, de ilyen módon fegyelmezni, hogy direkt, alattomos módon megszégyeníti a diákokat, nem elfogadható. Főleg egy erős gimnáziumban, ahova tanulni mennek a diákok, és vannak konkrét céljaik az életben. Igen, nem lehet mindig a 100%-ot hozni, mindenki hibázik, még a tanár is, de ő úgy állítja be magát, mintha soha életében nem hibázott volna. Jó, a diákokat sem kell félteni, de itt a diák részéről nem volt tiszteletlenség, és személyeskedés, így a tanár részéről ez igazságtalan.


Nektek mi a véleményetek?


2020. jún. 7. 20:48
 1/7 pongi12 válasza:
100%
Hat szerintem ez eleg nagy bunkosag en sem szeretem az ilyen tanarokat , de el kell fogadni hogy vannak ilyenek.Lehet hogy neki is van valami szar az eletebe es igy vezeti le feszultseget hogy masokat serteget.En nem szoktam magamra venni a tanarok beszologatasait a suliba mert nekem is van magamrol egy velemenyem es azt nem tudjak megvaltoztani azzalk hogy akarmit is mondanak rolam.
2020. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát értem. Esetleg nem azért csinálja direkt, hogy az életre neveljen és edzettebbek legyünk lelkileg? Vagy pusztán szemétség...
2020. jún. 7. 21:08
 3/7 pongi12 válasza:

Szerintem mind a 2 elofordulhat de te ismerted a tanart melyiket nezed ki belole inkabb ?

tanoran kivul hogyan viselkedett ?

2020. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ilyen nagyon fontoskodóan ment a folyosón, ingben, jól kihúzva magát, tehát ilyen hatalmaskodó kisugárzása volt...
2020. jún. 7. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek a tanárok pályát tévesztettek sajnos. Nem valók tanárnak.
2020. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az első az tényleg elfogadhatatlan stílus, a másodikat el tudom képzelni, hogy a megfelelő hangsúllyal valaki ne sértésnek, csak viccnek szánja.

ez van, amikor valaki nem megfelelő pályát választ, és 40 éven át vezeti le a belső frusztrációit azokon, akiket éppen ér.

2020. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Elképesztő,hogy ilyen ember tanárnak megy !Ezt mindenféleképpen jelenteni kell a feljebbvalójának.Így nem beszélhet senkivel!
2020. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!