Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti az oktató, hogy a...

Megteheti az oktató, hogy a vizsgán betellnek az uv időpontok, de nem hirdet többet?

Figyelt kérdés

Most először vettem fel a tárgyat, első vizsga lenne belőle, de ha nem sikerül, akkor elvileg nem mehetek uv-ra, mert minden hely betellt és arra hivatkozik, hogy nem tud több időpontot meghirdetni (napi 2 időpont van hirdetve)

Megnéztem a vizsgaszabályzatot és szerintem ez egyértelműen nem elfogadható.


2020. jún. 13. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor írol dékán bácsinak.
2020. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elvileg azért vannak a hallgatók így feltorlódva, mert évek óta ezt csinálja :/
2020. jún. 13. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi vizsgaszabályzatunk szerint minden hétre kell vizsgát hirdetni, és az összes időpontban együtt annyi helyet kell biztosítani, mint a kurzus összlétszámának másfélszerese. Azt, hogy ebből az uv hétre mennyi esik, az nincs benne a szabályzatban.

A tiétekben mi van pontosan?

2020. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is ez van benne és még az, hogy a hallagtó jogosult arra, hogy vizsgáját -annak sikertelensége esetén- ugyanazon vizsgaidőszakon belül megismételje.
2020. jún. 13. 18:27
 5/6 A kérdező kommentje:
*hallgató
2020. jún. 13. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van ebben a helyzet. Jogosult vagy a lehetőségre, hogy újra megpróbáld, de a tanár sem tud több időpontot kiírni.


Nálunk ilyen helyzetben azt mondták, hogy a lehetősége mindenkinek megvolt, mert lehetett volna jelentkezni a legelső vizsgaalkalomra és ha bukta, akkor biztos beférsz még valamelyik időpontra második lehetőségként. Viszont aki a vizsgaidőszak végefelé próbálkozott először, nem sikerült és betelt minden további időpont, az cumi. Szerintem egyébként nem fair ez így, mert ennyi erővel mindenből el kéne menni első héten vizsgázni.

2020. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!