Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek kell ezt a sok feleslege...

Minek kell ezt a sok felesleges dolgot megtanulni az iskolában?

Figyelt kérdés

Középsikolában és egyetemen is ugyanaz a helyzet. Egy csomó olyan dolgot kell megtanulni amire a vizsgák után sose lesz szükségem. Én az a típus vagyok aki szeret mindenfélét megtanulni de ehhez kell belső motiváció, ha megveszek egy könyvet nem minden fejezete érdekel pl.

Az általános tudás pedig csak egy kvízműsorban hasznos szerintem. Legfontosabb, hogy azt tudjuk amivel foglalkozunk. Az a sok tudás mind elérhető ma már egy helyen, ha szükség lesz rá kikeresem.


2020. jún. 14. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
aLaPMŰveLTsÉg
2020. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi számít neked alapműveltségnek?
2020. jún. 14. 21:14
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Én másképp állok az élethez. Szerintem nincs olyan, hogy felesleges tudás. A tanulás során az agy a korábbi ismereteket is felhasználja az újak megértéséhez. Ha széleskörűen tájékozott, olvasott vagy, ha változatos dolgokat tanulsz meg, könnyebben tanulod meg az újat is, legyen az akármi. Így én mindig örültem, ha sokféle dolgot tanulhattam, és valóban, mondhatom, hogy egyre könnyebb és könnyebb tanulni. 37 éves vagyok és még nem hagytam abba, 3 külön területen is mélyebb jártasságot szereztem már, és imádom. Soha abba nem hagynám a tanulást. Nincs semmi, ami felesleges lenne. Valahol, valamikor jól jön.
2020. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha tudom hol nézzek utána valaminek akkor miért szánjak időt meg energiát valami olyanba ami valószínűleg sosem fog kelleni meg úgyis elfelejtem, ha nem használom?
2020. jún. 14. 23:33
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem is inkább azzal van a gond, hogy a sok „felesleges” dolgot fejből kell tudni, hanem hogy az oktatás arra koncentrál, hogy ezeket „belénk verje”, ahelyett, hogy a megfelelő információk felkutatásának lehetőségeit tanítaná meg (sok „Mikor született Kossuth Lajos?”-szintű kérdést írnak itt ki, utána meg megsértődnek, amikor mondjuk, hogy ugyanezt a Google-lel 5 másodperc alatt megtalálta volna). Mert valóban sok olyan dolog van, amit egy adott témához nem kell a velejéig megérteni, elég csak utánaolvasni.
2020. jún. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyik tanárunk nagyon szépen elmagyarázta, hogy azért kell megjegyezni értelmetlen, később nem hasznos dolgokat, mert ez javítja az elektronpályák működését és így később jelentkezik az időskori demencia. Mondjuk jó lenne, ha ez a "demencia megelőzés" inkább olyan dolgokra lenne összpontosítva, ami úgy nem csak arra jó, hogy minél később legyen ez a betegségem... :D
2020. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy van pedagógus, aki időt szán a miértekre is. Annyira nem ment bele akkor, ha ennyi csapódott le. De legalább megpróbálta.
2020. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Belement sokkal jobban ennél, csak egy csomó bonyolult kémiai és biológiai folyamatot egyszeri gyors elmagyarázás után nem tudok megjegyezni, és ez már másfél éve történt 😅
2020. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt meg lehetne előzni olyan dolgok tanulásával is ami mondjuk érdekel és nem pedig rám van erőltetve.
2020. jún. 15. 10:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!