Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ,,közgazdász" a tuvés,...

Miért ,,közgazdász" a tuvés, gazdmenes, HR-es, meg a többi túlképzett fos üzleti büfészakos?

Figyelt kérdés
Kivételt képez a psz és ak

2020. jún. 16. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Először is definiáld, mi az a közgazdaságtan... szerintem szigorúan véve a mikro- és makroökonómia, ezek viszont a fentebb — általad fоs büfészaknak nyilvánított — szakok törzsanyagának a részét képezik, szóval ők is közgazdászok.


Másodszor is, a psz mióta kivétel az általad “fоs büfészaknak” nevezett szakok alól? LOL. Ha a gazdmen büfészak, akkor a psz is az. Most azért, mert a törzsanyaga — könyvelőknek, payrollra meg egyéb alacsony szintű munkára való — számviteli magolnivaló, nem lesz “közgazdászabb” mint egy gazdmen. Inkább csak unalmas, mint a száraz őszi avar. Csinálja, akinek hét anyja van.


Harmadrészt pedig — mindig lehet fokozni. Ja, az alkalmazott közgazdaságtan már szerinted közgazdaságtan? Pedig az igazán kemény, tökös gyerekek a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző szakra járnak, nem az alkesz büfészakra...  Biztosan hallottál már arról, hogy szenvednek a biztosítási matek mesterszakon az alkesz alapszakosok...


Szóval visszatérve, az egész kérdésed egy megaLOL, de köszi, jót röhögtem. 

2020. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Minek a bpm mester ha a gpme már magában foglal egy mester fokozatot?
2020. jún. 16. 18:28
 3/13 A kérdező kommentje:
és az alk közgáz miért büfészak?
2020. jún. 16. 18:29
 4/13 A kérdező kommentje:
csakmert a gpme meg bizmat inkább alk. matematikus minthogy közgazdász
2020. jún. 16. 18:30
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Aki gazd.ment végez vezető lesz, aki mást, meg követő.. hát kinek mi az életcélja/ igénye
2020. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valszeg abból az évente százmillió végzős gazdmenesből mind vezető lesz nem?
2020. jún. 16. 19:12
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Szorosan értelmezve szerintem sem közgazdász. Aki ért hozzá, az tudja mi a különbség egy gazdmen meg egy közgazdasági vagy pénzügyi elemző közt. Aki nem ért hozzá, annak meg nem mindegy? Egyszerűen a nyelvhasználatban ez terjedt el.


Amúgy az hogy itt büfészakozol kb mindent, az rólad is nagyon sokat elárul.

2020. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért, te hova jársz?
2020. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a kérdezőt nem vehették fel anno az általa említett “büfészakokra”, ezért az élő fába is bele akar kötni. Tényleg rólad árul el a legtöbbet a kérdés, lett is egy benyomásom..de nem pozitív.
2020. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

“a gpme meg bizmat inkább alk. matematikus minthogy közgazdász”


Ebben nagyot tévedsz Kérdező. A gpme az maga A közgazdaságtan – emelt szinten. Azért kértelek, hogy definiáld, mit nevezel te közgazdaságtannak...


Én marketinges vagyok, és szerintem a marketing is A közgazdaságtan, és meg is mondom miért. Tudományos értelemben a közgazdaságtan a társadalmi viszonyok darwinista interpretációja (például a szűkös erőforrásokért folytatott harc, a verseny, kereslet/kínálat stb.). Na és melyik gazdasági ág foglalkozik ezekkel leginkább? A marketing. Na ugye. :))

2020. jún. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!