Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyha általános iskolában...

Hogyha általános iskolában egy 4-es,5-ös voltam, de felvettek egy erős középiskolába, itt kitűnőnek kell lennem ahhoz, hogy kapjak ösztöndíjat és ingyen mehessek egyetemre?

Figyelt kérdés
Vagy 1-2 négyes nem csúszhat be? Az válaszoljon, aki jártas ebben, mert én még nem vagyok az.
2010. aug. 1. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Látszik :D

Hogyha felvesznek államilag támogatott szakra, akkor ingyen tanulsz.Viszont, ha nem lett elegendő pontod, akkor költségtérítésesre vesznek fel. ( Ha egyáltalán felvesznek)

Például, ha te német nyelvszakra akarsz menni,akkor ( ha duplázós módszerrel számolsz) kell tenned egy emelt érettségit németből, meg egy középszintűt angolból, vagy töriből, és ha ezek jól sikerülnek, akkor az sem számít, hogy mondjuk matekból 2-es vagy, mert akkor nem is nézik.

2010. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egy erős középiskolában végig kitűnő voltam, évente 5-6 dicsérettel és még országos versenyen is értem el helyezést, mégsem kaptam egy fillér ösztöndíjat sem...

Ha jól tudom, csak a szociálisan kátrányos helyzetűek kapnak, de ők már 3-as átlagra is.


Az "ingyenes" egyetemre (=államilag támogatott) pedig úgy tudsz bekerülni, ha több felvételi pontod van, mint az adott egyetem adott szakjának a ponthatára.


A felvételi pontok az érettségi eredményekből (főleg a felvételi tárgyakból) és 3.-os, 4.-es év végi átlagokból tevődnek össze, valamint vannak még pluszpontot érő lehetőségek (pl.: nyelvvizsga, emelt szint a felvételi tárgyakból stb.). De ha rosszak az év végi eredményeid, akkor próbálkozhatsz azzal is, hogy az érettségi pontjaidat "duplázod", de ehhez nagyon jó érettségiket kell írni.

2010. aug. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
középsuliba nincs ösztöndíj, egyetem meg ingyen van. 2esekkel is felvesznek bizonyos szakokra. ez itt nem amerika wazze...
2010. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 as tanuló voltam, az érettségire rákapcsoltam, négyeseim, és ötöseim lettek, és felvettek főiskolára mérnöknek. Ha kettes is vagy, de az érettségit jól írod meg (persze nem feltétel, mert van olyan hely, ahol elég alacsony a ponthatár), akkor felvesznek.
2010. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!