Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át lehet vinni tantárgyakat...

Át lehet vinni tantárgyakat egy egészségtudományi egyetem mentőtiszti karáról orvosira?

Figyelt kérdés
Nem fognak felvenni elsőre az orvosira, és azt hallottam hogy egy mentőtiszti szak és orvosi között bizonyos tárgyakból van átfedés. Ez mennyire igaz? Be lehet számíttatni meglévő tárgyakat mentőtisztiről egy sikeres felvételi után Általános Orvosi szakra? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
2020. jún. 24. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet tárgyakat átvinni. Csak orvosi-fogorvosi között működik a dolog.


Én a helyedben nem kezdeném el a mentőtisztit, mert azzal csak fogynának a féléveid, hanem elmennék dolgozni és tanulnék mellette az érettségi második felvonására - már ha mindenáron orvos akarsz lenni.


A mentőtisztit csak akkor kezdeném el, ha kizárólag a prehospitális és sürgősségi ellátásban képzelném el a jövőmet és ezért a célért bármire képes lennék. Hajlamosak az emberek azt hinni, hogy az majdnem olyan mint az orvosi csak rövidebb és könnyebb. Aztán nem feltétlenül könnyebb és sokaknak nem is rövidebb.

2020. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Valószínűleg az lesz, hogy akkor kihagyok egy évet. Igen, ez tartott vissza engem is a legjobban hogy azzal csak elmenne 2 félévem ha most elkezdnék egy másik szakot.
2020. jún. 24. 22:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!