Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsőévesként kollégiumba...

Elsőévesként kollégiumba jelentkezéshez ezeket hol tudom beszerezni? Bármi tanács kollégiummal kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

Előreláthatólag Debrecenben elsőévesként kezdem az egyetemet , és tudom ,hogy szükségem lesz ezekre az iratokra:

-Érettségi bizonyítván

-Testvér tanulói jogviszonyát igazoló papír

-Papírokkal igazolni bejelntett lakcímet

-Szülők jövedelmigazoló papír


Tesó tanulói jogviszonyát igazoló papírt (középsulis tesóm) hol tudom beszerezni?


Valamint a lakcímet igazoló papír , csak a lakcímkártyát foglalja magában ?


Még sosem foglalkoztam ilyennel , nem tudom hogy működik az egész csak cikkeket olvastam róla , de tanácstalan vagyok . Segítséget előre is köszönöm :)



2020. jún. 26. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Az iskola titkárságán tudnak ilyen papírt kiállítani.


"Valamint a lakcímet igazoló papír , csak a lakcímkártyát foglalja magában ?"

Igen.

2020. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Testvér tanulói jogviszonyát igazoló papír - > A suli titkárságán tudsz kérni iskola látogatási igazolást


-Papírokkal igazolni bejelntett lakcímet - > Igen, itt a lakcím kártyára gondolnak.


-Szülők jövedelmigazoló papír

- > A szülők a munkahelyükön tudnak kérni jövedelem igazolást vagy a NAV által kiállított jövedelem igazolás/adóbevallás

2020. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Nekem tavaly a kormányablak van adtak igazolást az egy lakcímen lakókról
2020. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ennek valahol kell, hogy legyen egy pontos leírása, hogy konkrétan mit kérnek. Vagy legalábbis nekem picit furcsa, mert így az ember nem tudja, hogy biztosan jó dokumentumot küld be vagy sem. Én Pécsen tanulok, a kitöltési útmutatóban nálunk is pontosan rögzítve van, hogy mihez milyen igazolásra vagy nyilatkozatra stb. van szükség. Például a szülők jövedelmét a munkáltató által kiállított jövedelem igazolás igazolja (az utolsó 3 havi nettó jövedelmük), de volt olyan év, amikor a NAV-tól is kellett kérni igazolást, illetve a szociális juttatásokat vagy egyéb jövedelmet (ha vannak) is igazolni kell. A lakcímigazolás nálunk a kormányablakban kért igazolást jelenti, amin név szerint fel vannak sorolva a bejelentett lakók, akik a pályázóval egy lakcímen élnek ( lakcímkártyára alap esetben nincsen szükség csak, ha pl. valaki szerepel a papíron miközben nem ott él és a tartózkodási helyét igazolja a lakcímkártyával). A testvér tanuló jogviszony igazolását pedig az iskolájában kell kérni.
2020. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!