Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a légkör ezeken az...

Milyen a légkör ezeken az egyetemeken? ELTE, Károli, Pázmány

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok különböző véleményekre az egyetemekről.

Most elsősorban a légkör, a közösség, az egyetemi élet érdekelne. Mennyiben különböznek egymástól, vannak lényeges különbségek?

Például a Károlin vagy a Pázmányon érzékelhető a vallásosság, illetve miben nyilvánul meg? Akár a szabályokban, a közösségben, tehát így a mindennapokban.

Az eltén zavaró, hogy sok a hallgató, személytelenebb, nem kis zárt közösség?

Gondolom minden karonként, szakonként változó lehet, elsősorban a pszichológia érdekelne, de jöhet minden vélemény!



2020. jún. 26. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Károlin már beiratkozáskor aláírják, hogy a viselkedésed megfelel az általuk képviselt normáknak, vagy bajba kerülsz. Igen, érezhető a vallásosság. Minden félévben van református vallási óra, egyházismeret, de még a filozófiát is pap tartja. Brutál nehezek is egyébként. Agyrém. Ezzel tisztában kell lenned, ha oda akarsz menni. (pszichológiára jártam oda)
2020. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%
Én is Károlira jártam, de azonkívül, hogy volt Egyházismeret tárgyam, mást nem érzékeltem ebből a vallássoságból.
2020. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
És nem volt minden félévben Egyházas tárgyam, az az egy volt. A filozófiát se pap tartotta. Ez ilyen pszichós különlegesség lehet. :D
2020. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Pázmányon mindent beleng a katolikus pátosz
2020. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE általában eléggé személytelen, de vannak kivételek. Nem tudom, hogy a pszichológia köztük van-e.
2020. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk az ELTÉ-n egész jó közösség jött össze, amikor én odajártam. Sokukkal a mai napig rendszeresen találkozunk is. Plusz akik a legtöbb órára bejártak mind ismerték egymást. Szóval én egyáltalán nem érzékeltem ezt a személytelenséget.

Valamint ott van az animátori kör, az úgymond a közösségi élet motorja, szóval akár oda is csatlakozhatsz :)

2020. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
ELTE tátkon oké, ájk-n elég volt egy év, btk változó :)
2020. jún. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
KRE-BTK, az egyhazon kivul az osszes "vallasi" targy elloghato es az egyik legkonnyebben teljesitheto. Egyhazos tanar tenyleg pap es maga a Jelenes, de a tobbi, pl. filozofia mindenhol van (nem pap tartja), bibliaolvasas kb 3. osztalyos hittan, es ennyi.
2020. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
KRE-BTK szintén, az első hülyeséget ír. Két kötelező vallásos tárgy van, a Bibliaolvasás, illetve az Egyházismeret. Van egy évnyitó templomban, amire nem kötelező elmenni, tréninghéten tartanak istentiszteletet, ami szintén opcionális, semmi másban nem éreztem, hogy na én most egyházi egyetemen tanulnék. A filozófia tanárom egy rettenetesen elvont, tipikus filozófus "bácsi" volt, és semmi köze nem volt az egyházhoz. Bibliaolvasás tanárom pedig azzal kezdte, hogy tudja, hogy nem akarunk ott lenni, csak kötelező, és így is állt végig a tárgyához. Az egyházismeret már más kategória mondjuk, az hírhedten buktatós...
2020. jún. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Egyetlen tárgyam sem volt olyan kemény ott, mint az Egyházismeret. Kva sokat kellett rá tanulni és brutál flegma volt a tanár. Nem írok hülyeséget, most vagyok végzős alapszakon. Hogy neked más a tapasztalatod, az szubjektív. Ettől én még nem vagyok hazug vagy hülye.
2020. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!