Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar-irodalom szakon SZTE...

Magyar-irodalom szakon SZTE vagy ELTE?

Figyelt kérdés
Mindkét egyetem látszatra nagyon szimpatikus, de egyszerűen nem tudok dönteni, hogy melyiket válasszam, nem tudom akadémiai szempontból felmérni, melyik lenne az előnyösebb, “jobb”. Budapestet magát ki nem állhatom (nagy, zajos, szennyezett levegő), viszont félek, hogy a szegeden történő btk-s oktatás nincs annyira a toppon (ezt hallottam, nincs saját tapasztalatom). Megosztanátok velem a véleményeteket a két egyetemről?

2020. jún. 29. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, hogy lenne itt olyan, aki mindkét egyetemen elvégezte a magyar irodalom szakot, már csak azért sem, mert ilyen szak nem létezik. Hogy mennyire leszel topon, vagy még inkább az élmezőnyben, leginkább tőled függ, nem attól, melyik egyetemen tanulsz a kettő közül. Ha ki nem állhatod a fővárost, menj Szegedre!
2020. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aaaaa lol élmezőnyről senki se beszélt, ha pedig nem tudsz konstruktív dolgokat legépelni akkor megkérnélek hogy ne az én kérdésemnek a komment szekcióját barmold szét kösziiii
2020. jún. 29. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeged élhetőbb város mint Pest, azt nem tudom, hogy a kettő intézmény között mekkora a különbség az oktatás minőségében, nekem van ismerősöm aki itt szegeden a bölcsész karra jár, és elégedett vele.
2020. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden jártam,maga a város eléggé nyugatias,teljesen meg van csinálva infrastruktúrára stb nincsenek lerobbant épületek nagyon illetve 1 hajléktalat láttam és az sem volt drogos erőszakos barom.

Szerintem az,hogy melyik egyetemre jársz nem oszt vagy szoroz.

Én mindenkinek azt mondom,hogy teljesen mindegy,hogy az MTI-ra jártál vagy a Kodolányiba,ha jó vagy a szakmádban akkor alkalmazni fognak,ha nem akkor meg úgyis mindegy.

2020. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én SZTE-BTK-n tanulok, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Bár közelebb élek a fővároshoz, mint Szegedhez, mégis ezt választottam, hasonló okokból, amit te is írtál. Nagy, zajos, és drágább is. Van olyan barátnőm, aki ugyanazt tanulta, mint én, csak Pesten, és amikor a tanulásról beszéltünk, sosem éreztem azt, hogy valamelyikünk kevesebbet vagy többet tud. Igaza van az előzőnek, Szeged sem egy utolsó, legalja egyetem, hogy esélyt sem adnak egy állásinterjún, úgyis az fog számítani, hogy mennyire értesz a szakmádhoz. Ha nem szimpatikus Pest, ne menj oda, mert lehet, hogy tényleg nem jön be, csak szenvedni fogsz.
2020. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!