Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elképzelhető, hogy a vírus...

Elképzelhető, hogy a vírus miatt idén a pótfelvételiben lesznek államilag finanszírozott helyek is, vagy ugyanúgy csak az önköltségesek lesznek?

Figyelt kérdés
Kizártak a mesterszakra felvételiből, mert a vírus miatt július 9-ig nem lesz meg a diplomám és javasolták a pótfelvételit, de annál eddig csak önköltségesre lehetett jelentkezni. Elképzelhetető esetleg, hogy idén másképp lesz a vírus miatt? Nagyon nem érzem igazságosnak, hogy emiatt csak fizetősre mehessek (amit nem tudok fizetni, mert nagyon drága és még koli is kell mellé) emiatt mert erről nem én tehetek. Kérvényeztem a felvinél, hogy emiatt hagy küldjem meg később a felsőfokú oklevelemet, mert ez rajtam kívülálló ok, de elutasították, ragaszkodnak a határidőhöz. :( Nem értem, miért kell ebben a helyzetben így hozzáállni, hogy akkor pótfelvételi és menjen az ember fizetősre, mikor ez nem az én hibám, hogy így alakult.

2020. jún. 30. 06:53
 1/6 Vodafonelive ***** válasza:

Ez tényleg kicsit gerinctelen dolog a felvi részéről...

Én tavaly pótfelvételin csak a mérnökinfő BProf képzést láttam államin.

A diákhitel nem játszik? Aztán 2 félév után ha jól tanulsz kérvényezed, hogy átvegyenej. Ha egy olyan szakon tanulsz ami piacképes akkor hidd el, egy 0% THM-es diákhitel nagyon jó megoldás, ha megtudom a pontjaimat én is így fogom kezdeni a mestert(diákhitellel), mert egy gépész msc-vel 2 milliót (persze ha időben végzek) nagyon hamar vissza lehet fizetni. ;)

2020. jún. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem lesz meg időben?
2020. jún. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olyan képzésre járok, aminek a záróvizsgára bocsátás feltételeként szakmai gyakorlatot kötelező teljesíteni, amit a kormány megszakított márciusban a járvány miatt és most kell pótolni, emiatt csak július közepén tudunk záróvizsgázni. Plusz a záróvizsgának gyakorlati vizsga része is van, tehát személyes megjelenés kell hozzá, amit a vészhelyzetben még szintén nem lehetett kivitelezni.
2020. jún. 30. 09:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt sem értem egyébként, hogy olyanok, akiknek már van saját kerestük és annyi, hogy simán ki tudják fizetni az önköltséges képzést, miért nincs bennük annyi gerinc, hogy akkor arra jelentkeznek, hogy ne fogják el olyanoktól az állami helyet, akinek nagyon nagy szüksége lenne rá. :(
2020. júl. 1. 11:21
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%

En is jelentkeztem allami felevre, mert meg van 1 db... ha fizetosre vesznek fel es 2 felev utan atkervenyezhetem magam akkor is meg fogom lepni, miert ne tennem? Ugy is azt irom

Ala, hogy 20 even belul itthon le kell dolgozni, en a 11 felevembol eddig 2017 ota volt 1,5 honap megszakitasom, azota folyamatosan dolgozom... tanultam egy versenykepes gepeszmernoki kepzest, most annak a mesteret fogom csinalni amit ugyan ugy vissza fogok tudni fizetni, marmint kepzesi dijat 1 ev alatt vagy hamarabb ha esetleg diakhitellel nyomnam...

2020. júl. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az te vagy, de nem mindenki ilyen szerencsés, mint te. Vannak családok nagyon rossz anyagi helyzetben ráadásul nem minden munka jól jövedelmező. Az egészségügy például pont nem az. Az alapszakot is csak ösztöndíj támogatásokkal tudtam finanszírozni, abszolút nem tudnék költségtérítéses képzésre járni.
2020. júl. 2. 15:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!