Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-BTK Nemzetközi tanulmányok,...

DE-BTK Nemzetközi tanulmányok, vagy SZTE-ÁJK Nemzetközi tanulmányok? {SoS}

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elbizonytalanodtam a sorrendmódosítással kapcsolatban.

Nagyon érdeklődöm a politika, diplomácia iránt, ez vezetett ahhoz, hogy ezt a két szakot is megjelöljem a jelentkezésemben. A második és a harmadik helyen vannak perpill, és az a kérdésem, hogy melyik kerüljön a másik fölé, illetve miért?


side note1: tudom, hogy büfészaknak tartja az emberek nagy része, ezt kár mondani, mivel már nem tudok módosítani, csak sorrendet és ott az első háromban ezek szerepelnek.


side note2: Ha a két szak valamelyikén szakon tanulsz, tudnál tippeket mondani, hogy milyen extra dolgokra (versenyek, csereprogramok), lehet menni és hogy azoknak a minősége/hasznossága hol helyezkedik el?



Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 6. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Jártam AJKra és BTKra is, zsigerből azt mondom, hogy AJKra ne. Valahogy az egész karnak ilyen 'tépjük szét és tapossuk meg a hallgatókat' hangulata van. Ha téged a negatív megerősítés motivál, akkor csak hajrá, de ha nem bírod a kipécézést, szivatást, lenézést, akkor a BTK a te helyed.
2020. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem BTK-n nemzetközi tanulmányokon. Annyi a kettő között a különbség, hogy az ÁJK-n jöbb jogi órád lesz, míg a BTK-n több töris, társadalomtudományi óra van. Kicsit más a tanterv. Én személy szerint így utólag lehet az ÁJK-nak jobban örültem volna, viszont ott tényleg más az oktatás.


Én egyébként nem nevezném büfészaknak, sokmindent lehet bele kezdeni ha a BA után nem állsz meg, képzed magad és jól helyezkedsz. De egy BA elvégzésétől még nem lesz senki diplomata vagy az atyaúristen :)

2020. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindkettőtöknek!


Van egyfajta természetem, alapjáraton nem veszek fel sok mindent, viszont ha a teljesítményemet/tudásomat nem tartják elégnek/átlag felettinek, akkor egyfajta “csakazértis” dacból intenzívebben tanulok.



BA utàn szeretném tovább képezni magam természetesen. A BTK-n azért gondolkozom még mert nagyon sok nyelvi kurzus lenne, és még kèt idegen nyelvet meg szeretnék tanulni minimum b2 es szinten, az angolomat meg felsőfokra fejleszteni.


Ugyanakkor Szeged az új közeg lenne, mert azt érzem, hogy Debrecenben kapcsolatok terèn már nagyon összeérnek a szálak.

2020. júl. 6. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapképzésnek bármelyik jó lehet, utána masterre én pl budapestre jelentkeztem, mert azért mégis ott zajlik a diplomáciai élet is, ha pl téged az vonz. Én pécsen végeztem a BTK-n, de úgy érzem alapképzésnek így elment, viszont masterre már nem elég a langyos vízben ülni, hiszen Pécs is eléggé kívül esik az ország politikai életén, mert elég messze van. Szerintem Szegeddel is ez a helyzet.
2020. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!