Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség nemzetközi...

Mi a különbség nemzetközi igazgatási és nemzetközi biztonság-és védelempolitikai képzés között?

Figyelt kérdés

Egyrészt tantárgyak terén másrészt elhelyezkedés téren?Melyikkel hol lehet elhelyezkedni?

Kérem olyan válaszoljon aki tudja és nem a beszólogatók,mert nagyon sürgős.Sorrendmódosítás miatt kérdezem és ma éjfélig lehet sorrendet módosítani.



2020. júl. 8. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:

nemzetközi igazgatási szak közszolgákat képez az Európai Unió intézmény rendszereibe vagy a hazai intézmények és az uniós intézmények közötti nemzetközi kapcsolattartási, szervezési feladatok ellátására. Szervezetileg az ÁNTK-n van. (köztisztviselő a nemzetközi kapcsolatokban)


nemzetközi biztonság-és védelempolitikai szak (a nevéből is adódóan) a magyar honvédelmi, közszolgálati intézményrendszernek a biztonság- és védelempolitikát érintő nemzetközi kapcsolataiban (pld. a NATO) nemzetközi lát el kapcsolattartási, szervezési feladatokat. Szervezetileg az HHK-n van. A hadtudományi karon civil szak. (köztisztviselő a biztonság és védelempolitikai területen)

2020. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


ez a nemzetközi igazgatás tantervi hálója, a hhk-n nem találtam a másik szak tantervét

2020. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem.Azt esetleg tudja valaki,hogy melyik tartalmaz majd több papírmunkát?Illetve az egészségügyi területekhez (akár az igazgatásához)melyik terület közelít jobban?
2020. júl. 8. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Egészségügyhöz nincs köze semelyik szaknak, az egészségügyi igazgatáshoz, - pl. WHO - nevéből is adódóan a nemzetközi igazgatási szaknak van több köze, de az itt végzett esetleg az igazgatási feladatokat, kapcsolattartást látja el, végzettség hiánya miatt orvosszakmai kérdésekben nem foglalhat állást.
2020. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem.És milyen képzéssel kéne kiegészíteni a nemzetközi igazgatásit,hogy állást foglalhasson az említett területeken is?Kéne egy orvosi diploma is,vagy más is elég lenne?
2020. júl. 10. 23:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Őszintén, én nem látok a két végzettség között kapcsolódási pontot, akármilyen munkakörről is legyen szó. A két képzés portfóliója olyan szinten különbözik, hogy még ha mindkét diplomával is rendelkezik egy személy, kétlem, hogy egyszerre lehet mindkettőt hasznosítani. Ez sajnos patthelyzet, ahol döntened kell, hogy az orvostudomány vagy az államtudomány és diplomácia területe érdekel jobban.
2020. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!