Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, levelező, két félévet...

Egyetem, levelező, két félévet halasztottam a legelején. Honnan fogom tudni az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Most kezdeném az egyetemet. Honnan, mikor fogom megtudni, hogy milyen könyvek kellenek, mikor lesznek óráim?


Kell valami extra intézkedés azon kívül, hogy most nem passzívra állítom a félévemet?


Hogy zajlik a tárgyfelvétel? Ha azt mondták, hogy csak kéthetente péntek-szombaton lesznek órák, akkor oda be fogom tudni préselni az összes tárgyat? Mennyivel lesz másabb a folyamat, mint nappalin?



2020. júl. 10. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Szokott lenni ilyen tájékoztató minden évfolyamon, biztos vagyok benne, hogy neked is lesz ilyen. Itt mindent elmondanak majd, amit tudnod kell.

A tankönyveket általában az első alkalommal szokták ismertetni, minden tárgynál. Lehet megkapjátok emailben a listát.


Tárgyfelvétel ugyanúgy neptunon keresztül fog zajlani.


Nappalin hétköznap vannak óráid, mondjuk hétfőn 8:00-10:00, aztán 13:00-15:00, meg hasonló lehetetlen időpontokban. Vagy minden nap, reggeltől estig, ha olyan szakon vagy. Meg lehet még 100 másik variáció is.


Levelezőn meg az említett időpontban lesznek reggeltől estig óráid. Lehet, hogy mindenből egy, de az is, hogy egy tárgyból lesz egy-egy tömb. Pl bevezezés valamibe 8:00-12:00. Kb így kell elképzelni.


Az időpontok persze csak példák.

2020. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Ha levelezőn vagyok, akkor a tárgyfelvételnél a megadott határidőn belül mindenképpen sikerülni fog kéthetente péntek-szombatra felvenni a tárgyaimat? Nem lehet lecsúszni egy tárgyról? (Azért kérdezem, mert teljes munkaidőben dolgozok, és kéthetente egynél több szabadságot nem tudok kérni, így is necces, hogy a vizsgákkal együtt elég lesz-e a 20 nap.)

2020. júl. 10. 08:32
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell ott lenni, de tanácsos.

Nehéz, tudom.

2020. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Hol nem kell ott lenni? Bocsi, nem értem, hogy mire gondolsz.
2020. júl. 10. 08:38
 5/5 A kérdező kommentje:
A kéthetente egy nap szabadságot azért írtam, mert szombaton nem dolgozok, így csak a pénteki napokra kell kérnem. De természetesen ott leszek a szombati órákon is.
2020. júl. 10. 08:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!