Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a sima egyetem...

Mi a különbség a sima egyetem és a Tudományegyetem között?

Figyelt kérdés
Van valami oka az elnevezésnek vagy csak régről maradt meg?
2020. júl. 14. 01:59
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
A neve
2020. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
A tudományegyetemen folyik kutatómunka is, nemcsak oktatás.
2020. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
Attól, hogy le lett pontozva a válaszom, attól még ez a különbség ha tetszik, ha nem.
2020. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Az egyetem önmagában is kutatóhely, méghozzá olyan kutatóhely ahol a tudományos kutatás és szintézis munkájába hallgatókat is bevonnak, sőt a hallgatók oktatása legintenzívebben éppen ez által történik (diplomamunka-készítésük keretében), természetesen ezt segítő előadások és gyakorlatok támogatásával.


A tudományegyetemek alaptudományokban (tiszta tudományokban) képeznek szakembereket: tudósokat, professzionális kutatókat és alaptudományokat oktató tanárokat (matematika, fizika, kémia, biológia, földtudományok, történelem, régészet, nyelvészet, pszichológia, filozófia, esztétika). Az alaptudományokban a megismerés középpontjában maga az univerzum áll.


Az alkalmazott tudományokat oktató egyetemeket simán egyetemnek szokták nevezni, mert a képzett szakemberek nemcsak az alkalmazott tudomány kutatói és oktatói, hanem gyakorlati szakemberei is lehetnek (sőt ebből képeznek többet, így a hallgatók professzionális kutatóképzésben, kutatásmódszertani tárgyakban nem is feltétlenül részesülnek). Az alkalmazott tudományok esetén a megismerés középpontjában valamilyen emberi tevékenység áll (nem az univerzum önmagában). Ilyen például az agrártudomány, orvostudomány, műszaki tudományok.

2020. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!