Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működnek a szabadon...

Hogyan működnek a szabadon választható tárgyak?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a megszabott kreditcélhoz hogyan járulnak hozzá, csak azt nem, hogy mik ezek a tárgyak. A szabválok nem csatlakoznak semelyik szak tantervéhez, hanem csak úgy intézményi szinten bárki választhatja? Vagy a szabválok közt van olyan tárgy, ami egyik szaknak kötelező, de a többin felvehető szabválként?

Példának tudnátok írni néhány tárgy nevét is?



2020. júl. 14. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szabadon választottnak szerintem bármi lehet, ahova beférsz a létszámba.

Pl tudok olyat, ahol direkt meg vannak hirdetve külön a szabválok is egy külön lapra összegyűjtve; de pl az is oda van írva, hogyha más szaknak a tantárgyát akarjuk fölvenni, akkor asszem egyeztetni kell azzal a tanárral, aki azt az adott órát tartja , amit fölvennénk. Meg pl ha már megvan az elegendő kötvál, nem tudom, hogy a többi kötvált is elfogadják-e szabválnak; de talán szerintem igen. Meg még van olyan is, nézd meg, rajta van-e a te sulid; akik már csatlakoztak; tehát innen is lehet szabválokat fölvenni; végén ne felejts el kreditigazolást kérni, viszont lehet, hogy nem mindig számítják be annyi kreditnek a te sulidban, mint amennyi mellé van írva www.kmooc.uni-obuda.hu/institutions De szóval ez is jó.

2020. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik, hogy a Neptunban látod az összes szabvál tárgyat és azok közül bármit felvehetsz... Vannak olyanok, amik "csak" szabvál tárgyak pl. nyelvek, zene, múzeum látogatás, sport vagy ilyen "karrier-önismeret-coaching" féle tárgyak. Valamint vannak olyanok is, amik más szakok kötelező tárgyai és ezek között van mindenféle, előadások, szemináriumok, gyakorlatok. Össze-vissza, pl. én BTK-ról vehetnék fel orvosis tárgyakat is akár, ha meg vannak hirdetve és szokott is lenni csomó. Én inkább nyelveket szoktam választani, vagy valami szimpatikus előadást. Úgy vagyok vele, hogy ha már szabadon választom, akkor érdekeljen is valamennyire és ne is legyen túl nehéz vagy időigényes.
2020. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van hogy minden szaknak van úgy mondottan a szakjához valamennyire kapcsolódó tárgyak kb. alapszakon nekünk van 5-6 a 3 évre, de amúgy minden órát felvehetsz szabadon választhatóként nálunk attól hogy egy másik szakos hallgatónak az kötelező tantárgy úgy mondottan pl. ha te gazdasági karon tanulsz de a tanáriszakosak kötelezően választandóan tanulnak latin nyelvet azt te felveheted szabadon választhatóként, legalábbis nálunk így van.
2020. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!