Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elérem a ponthatárt, akkor...

Ha elérem a ponthatárt, akkor felvettek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha elérem a hivatalos ponthatárt akkor automatikusan bekerültem arra az adott szakra?

Azt nyilván tudom,hogy a ponthatárt az utolsó felvett diák pontszámánál húzzák meg.

Ha pl.320pont lesz a szakomon a ponthatár és nekem pl 350pontom van ,akkor én 100%,hogy bekerültem?

Olyan nincs ugye hogy 300an is elértük ezt a ponthatárt,de nyilván nem mind tudunk 60férőhelyre bekerülni..?!


Ezt azért kérdezem, mert eddig azt hittem hogy az áll a "bizonyos sms"-ben hogy "sikeres felvételt nyert az xy egyetem xy szakára"..

De ma mondta az egyik ismerősöm hogy az áll az üzenetben,hogy "elérte az xy egyetem xy szakát"



2020. júl. 17. 03:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha küldenek sms-t, hogy elérted a ponthatárt, akkor az azt jelenti, hogy felvettek
2020. júl. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár azért más minden évben, mert az utolsó bekerülő diák pontjaiból tevődik össze. Magyarul, ha elegendő pontod van, akkor bent vagy.
2020. júl. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Megnyugodtam akkor,csak a biztonság kedvéért inkább megkérdeztem 😅

2020. júl. 17. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!