Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek a Szegedi Egyetemre,...

Felvettek a Szegedi Egyetemre, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

-Mi az a Neptun?

-Hogyan tudok oda belépni?

-Van még ilyen webes felület ezen kívül?

-Ha sikerül oda belépnem azonnal vegyem fel a tárgyaimat?

-Hogyan érdemes felvenni őket? (Időpontokra gondolok)

-Honnan tudom, hogy egyáltalán nekem milyen tárgyakat kell felvenni?

-Hol és mikor tudok kollégiumba jelentkezni?


Programtervezőre megyek, szóval ha véletlen egy ezen a karon lévő hallgató olvassa a kérdésemet, ilyen kisebb tippeket/trükköket szívesen elfogadok mindennel kapcsolatban :D


Köszönöm előre is a kedves válaszokat.



2020. júl. 24. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Mindenről kapsz majd tájékoztatást, addig olvasd el ezeket az oldalakat, itt minden kérédsedre választ kapsz, én is odajárok, ha ezen kívül van még kérdésed (amire a tájékoztatókból nem kapsz választ), akkor arra is szívesen válaszolok!


Összegyetemi tájékoztató itt van:



[link]


Kari tájékoztató: [link]


Ja és jelentkezz a mentorprogramba, rengeteg előnye van, egy tapasztalt, tájékozott felsőbbévest osztanak be melléd, aki segít szinte mindenben.


Itt tudsz jelentkezni:

[link]

2020. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Szintén kezdő vagyok. A Neptunhoz e-mailben kell kapnod belépési kódot az egyetemtől. Ez a hivatalos felület. A kollégiumi jelentkezéshez én találtam részletes tájékoztatót az én egyetemem oldalán. Valószínűleg találsz egy felvettek, gólyáknak vagy hallgatóknak menüpontot.


Én úgy tudom, szakonként eltérő a tárgyfelvétel. Van, ahol sok a variálási lehetőség, de van, ahol szilárdak az időpontok. Szerintem úgy érdemes, hogy ne legyél leterhelve egy napra túlságosan, inkább egyenlően oszd el hétfőtől péntekig. A tárgyakról pedig kapni fogsz egy részletes tájékoztatót.

2020. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Röviden azért válaszolok a kérdéseidre (de a tájékoztatóban bővebben leírják):


Neptun - tanulmányi felület, itt tudod felvenni az órákat/vizsgáidat, itt tudod befizetni a kolit, itt tudod a diákhitelt is intézni.


Igen vannak más ilyen felületek is:


Modulo - Ügyintézésre való felület

Coospace - Tanulmányi felület (ide töltik fel a tananyagokat, néhány vizsgát/zh-t ezen keresztül írsz meg)


Tárgyakat majd augusztus végétől kezdve tudod majd felvenni.


Úgy vedd fel, ahogy neked kényelmes (de van tanterv, majd abból nézd meg, hogy miket ajánlanak, bár elsősöknek tavaléytól kezdve az első félévben felveszik az óráit), kollégiumba mától tudsz jelentkezni.


Neptunra is szintén elküldik majd, hogy hogyan tudsz regisztrálni.

2020. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most erre a Modulora lehet már regisztrálni ezen az oldalon? [link]


Mert a Kari tájékoztatóban az van, hogy a Neptunos belépési adatokkal tudok majd belépni.

2020. júl. 24. 14:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve hogyan lehet megoldani azt, hogy 1 szobába kerüljek a barátaimmal a kollégiumban?
2020. júl. 24. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

A Neptun mondhatni a legfőbb felület, ott tudsz tárgyakat felvenni, majd vizsgákra jelentkezni, ott tudsz tartozásokat befizetni, ha kell, ott látod, ha esetleg neked fizetnek be valamit, ezek a legfontosabb funkciók.


Nem tudom, hogy már lehet-e, ha beírod, hogy Neptun SZTE, akkor látod a belépési felületet. Majd hamarosan lesz egy olyan, hogy tájékoztató gólyáknak, vagy ilyesmi. Ott meg kell adni majd pár adatot, utána megkapod a kódod, választasz jelszót, és azzal tudsz belépni.


A Coospace és a Modulo van még. A Coospace-re általában anyagokat töltenek fel, plusz a távoktatás alatt ott tudtak vizsgáztatni. A Moduloban kérvényeket, ilyeneket tudsz kitölteni. A kód és a jelszó ugyanaz, mint a Neptunba.


A tárgyaidat majd augusztus végén tudod felvenni. Először rangsoros tárgyfelvétel van, ami azt jelenti, hogy akármennyien jelentkezhettek egy tárgyra, többen is, mint ahány szabad helye van, aztán a rendszer rangsorol. Azokat teszi előre, akiknek kötelező, akik utolsó évesek, ilyen szempontok szerint. Ha ezután nem kerülsz be egy tárgyra, az sem baj, utána még két hétig van a versenyes tárgyfelvétel. Ott már a gyorsaság számít, aki előbb jelentkezik, az kerül be.


Az tényleg egyéni preferencia kérdése, hogy mikorra veszed fel őket. A legtöbben úgy szeretnék, hogy ne kelljen korán kelni, és sokáig bent maradni, plusz hogy hetente csak négy napot kelljen suliba lenni. De persze nem sikerül mindig. :D Én inkább azt nézném, hogy egymás után legyenek az óráim, hogy ne kelljen egész nap a suli meg a lakhelyed között rohangálni, mert az sok időt elvehet.


Majd ha sikerül belépned Neptunba, lesz egy tanulmányok fül, ott a mintatantervek alatt megtalálhatod a tárgyakat, amiket fel kell venned.


A koleszba szintén Modulon keresztül tudsz majd jelentkezni, de arról sajnos többet nem tudok mondani.


Én is szívesen válaszolok más kérdésekre is. :) De hamarosan fogsz kapni tájékoztatót. Nővérem pár éve az ÁJTK-ról rendes levelet kapott, az egy hét alatt jött meg. Én tavaly a BTK-tól már emailt kaptam, ami másnap megjött. (A spam mappában is érdemes nézelődni, mert én is odakaptam.)

2020. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na sikerült belépnem a Neptunba de azt sem tudom, hogy mi történik itt :D
2020. júl. 25. 20:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt a modulon belül hogyan lehet jelentkezni kollégiumba? "Általános szociális helyzetfelmérési adatlap" ezt megtaláltam, de nem merek semmit se kitölteni :DDD
2020. júl. 25. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt a helyzetfelmérési adatlapot kell kitölteni, és utána tudsz majd koleszba jelentkezni. De azt nem biztos, hogy lehet, emlékeim szerint tavaly csak augusztus elejétől lehetett.
2020. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!